Акція з профілактики туберкульозу та хронічних захворювань легень у 2011 р.

З 21 березня до 18 квітня 2011р. у м. Львові було проведено акцію «З профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання» (далі – акція). Організаторами заходу були головне управління охорони здоров’я  ЛОДА та управління охорони здоров’я Львівської міської ради. Метою проведення акції було привернути увагу суспільства до актуальності проблеми туберкульозу і хронічних обструктивних захворювань легень (далі – ХОЗЛ) та виявити їх на ранніх стадіях.

Під час проведення акції кожен громадянин мав змогу дослідити мокротиння на наявність мікобактерії туберкульозу, пройти флюорографічне, рентгенологічне та спірографічне обстеження у ЗОЗ м.Львова.

Акція проводилася у м. Львові вчетверте і супроводжувалася широкою медійною підтримкою та інформаційно-рекламним забезпеченням.

В рамках проведення акції:

  • 21.03.11р. відбулася прес-конференція начальника управління охорони здоров'я ЛМР В.Зуба, головного позаштатного фахівця управління охорони здоров'я ЛМР з фтизіатрії Р. Вереснюка та головного позаштатного фахівця управління охорони здоров'я ЛМР з пульмонології О. Кулітки за участю представників ЗМІ на тему «Туберкульоз і неспецифічні захворювання органів дихання»
  • підготовлено та показано на телебаченні (впродовж акції)  відеосюжети із висвітлення питань туберкульозу та неспецифічних захворювань легень
  • на вулицях міста було розміщено соціальну рекламу «Попередь хворобу, щоб жити! Обстеж органи дихання!» (20 білл-бордів)
  • відбувся виступ в прямому ефірі на радіо «Незалежність» головного позаштатного спеціаліста управління охорони здоров'я ЛМР з пульмонології О. Кулітки з питань проблем ХОЗЛ
  • відбувся виступ в прямому ефірі на Львівському телебаченні головного позаштатного спеціаліста головного управління охорони здоров'я ЛОДА з пульмонології Н. Рудницької та головного позаштатного спеціаліста управління охорони здоров'я ЛМР з пульмонології О. Кулітки
  • 30 березня відбулася Медична рада управління охорони здоров’я,   одне з питань якої було «Про стан виконання плану комплексних заходів з подолання епідемії туберкульозу у м.Львові 2008-2011рр.»

За результатами акції:

  •  обстежено на туберкульоз методом флюорографії:  2011р. – 28951 осіб (2010р. - 27317 осіб);
  • виявлено туберкульоз: 2011р. – 58 осіб (2010р. - 65 осіб);
  • обстежено методом спірографії: 2011р. – 2985 осіб  (2010р. - 2138 осіб), з них вперше діагностовано хронічні обструктивні захворювання легень: 2011р. – у 576 осіб (2010р. –  у 599 осіб).

Фоторепортаж