У Львові відбулася акція з профілактики гепатиту С

З 21 липня до 1 серпня 2014 року у Львові відбулася акція з профілактики гепатиту С у мешканців міста, в рамках всеукраїнської акції «Гепатит С – виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!». Захід буде проведено в межах відзначення Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами (28 липня).

Організаторами акції виступили управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, ВГО «Фундація медичного права та біоетики України», спільно з ЛОБФ «Медицина і право», за підтримки МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».

З метою доступу до інформації щодо профілактики, розповсюдження, симптомів, методів діагностики та лікування вірусних гепатитів, а також захисту прав людини у сфері охорони здоров’я, серед мешканців і гостей м. Львова проведено широку інформаційно-просвітницьку кампанію з використанням тематичних брошур, листівок, постерів та білбордів. Також проведено навчальні семінари для сімейних лікарів, лекції для молоді та лекція для пацієнтів, хворих на гепатит С, а саме:

- 23-24 липня лекції для молодіжної організації «Пласт» з питань профілактики вірусних гепатитів, способи зараження захворюваннями, питання діагностики

-25 липня - навчальний семінар для лікарів загальної практики-сімейної медицини та вузьких фахівців на тему «Проблематика вірусного гепатиту С у діяльності сімейного лікаря»

-  28 липня –  навчальна лекція для пацієнтів, які хворіють на гепатит С, на тему «Вірусний гепатит С: доступно про головне».

Навчання і лекції проводили лікарі-інфекціоністи, лікарі-гастроентерологи ЗОЗ м. Львова та працівники кафедр ЛМНУ.

Актуальні питання вірусних гепатитів були широко висвітлені на львівському радіо та телебаченні (в ефірах взяли участь головний позаштатний спеціаліст УОЗ ЛМР з профілактики ВІЛ/СНІДу  Л. Королюк, головний позаштатний спеціаліст УОЗ ЛМР з інфекційних хвороб В. Періг, головаВГО «Фундація медичного права та біоетики України» І. Сенюта.

Шановні львів’яни! Пам’ятайте, що найголовнішим заходом профілактики гепатитів є дотримання  правил особистої гігієни, а саме:

- уникнення контакту з біологічними рідинами інших людей - не користуватися чужими бритвами, зубними щітками, ножицями;

-  вибірковість щодо статевих стосунків, використання презервативів при безладних статевих зв’язках;

- використання одноразових інструментів при проведенні процедур проколювання вух, пірсингу, нанесення татуювання, голковколювання, інших потенційно небезпечних маніпуляцій;

- при відвідуванні медичних установ, зокрема стоматологічних кабінетів, упевніться, що інструментарій був ретельно простерилізований;

- якщо Ви – медичний працівник, Вам завжди треба дотримуватися техніки безпеки, особливо при роботі з гострими інструментами.

 Гепатит чатує на кожного, хто втратив пильність. Не дайте йому жодного шансу!

Більш детальну інформацію про акцію Ви можете отримати на веб-сайтах: www.medicallaw.org.ua та www.healthrights.org.ua