Акція «Дні раннього виявлення глаукоми»

У рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою управління охорони здоров'я Львівської міської ради з 31 березня до 11 квітня 2014 року провело заходи щодо раннього виявлення і лікування цього захворювання.

Втретє у всіх поліклінічних відділеннях міста провели акцію «Дні раннього виявлення глаукоми», під час якої тонометрію (вимірювання внутрішньоочного тиску) було проведено 6 815 особам, діагноз «глаукома» вперше  встановлено у 64 пацієнтів. Отже 64 особам вдалося уникнути втрати зору.

Згідно з результатами досліджень практично у всіх регіонах світу серед причин сліпоти друге місце займає глаукома, що підкреслює її соціальну значущість як одного з найбільш інвалідизуючих захворювань. Ймовірність настання сліпоти на одне око через 20 років після виникнення захворювання і початку лікування складає 27%, а на обидва ока - 9%. Якщо внутрішньоочний тиск утримується на високому рівні, то сліпота розвивається через 3 роки.

Нагадуємо, що глаукома – це група захворювань органу зору, спільними ознаками яких є підвищення внутрішньоочного тиску, а спільними наслідками - атрофія зорового нерву зі специфічними змінами поля зору.

Хочу наголосити, що глаукома на початкових стадіях протікає безсимптомно і тільки на пізніх стадіях проявляється помітним звуженням поля зору та зниженням гостроти зору, аж до сліпоти,

головний позаштатний офтальмолог Львова. Тетяна Смаль

Людина втрачає зір при глаукомі внаслідок атрофії - загибелі зорового нерву. Основною причиною атрофії є підвищення внутрішньоочного тиску. Ось чому так важливо всім особам старшим 40 років один раз на рік контролювати рівень внутрішньоочного тиску, а при наявності захворювання - частіше. Якщо ж у людини в роду були випадки глаукоми, є супутня патологія (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, схильність до вазоспазмів, мігрені тощо),  протягом тривалого часу вживання кортизонових препаратів, наприклад, у медичних мазях або в астматичних аерозолях, то вона, безперечно, відноситься до групи ризику, та повинна бути під пильним наглядом лікаря-офтальмолога

           

Глаукома може позбавити зору!

Зір -  найважливіший з п'яти органів чуття, оскільки забезпечує нам 80% інформації про навколишній світ. Не дарма, якщо йдеться про щось дуже цінне кажуть: «Берегти як зіницю ока». Але ми, зазвичай, не замислюємося, що нашим очам загрожує багато небезпек: комп’ютери, телевізори, нездорова їжа та екологія, стреси, надмір навантаження, очні хвороби. І серед останніх вкрай серйозним захворюванням є глаукома, яка без лікування завершується сліпотою.

Глаукома – це група захворювань органу зору, спільними ознаками яких є підвищення внутрішньоочного тиску, а спільними наслідками - атрофія зорового нерву зі специфічними змінами поля зору.

Хочу наголосити, що глаукома на початкових стадіях протікає безсимптомно і тільки на пізніх стадіях проявляється помітним звуженням поля зору та зниженням гостроти зору, аж до сліпоти.

головний позаштатний офтальмолог Львова Тетяна Смаль

Людина втрачає зір при глаукомі внаслідок атрофії - загибелі зорового нерву. Основною причиною атрофії є підвищення внутрішньоочного тиску. Ось чому так важливо всім особам старшим 40 років один раз на рік контролювати рівень внутрішньоочного тиску, а при наявності захворювання - частіше. Якщо ж у людини в роду були випадки глаукоми, є супутня патологія (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, схильність до вазоспазмів, мігрені тощо),  протягом тривалого часу вживання кортизонових препаратів, наприклад, у медичних мазях або в астматичних аерозолях, то вона, безперечно, відноситься до групи ризику, та повинна бути під пильним наглядом лікаря-офтальмолога.    

У Львові нараховується 3012 хворих на глаукому. З них 828 осіб на стадіях, коли розвивається незворотна сліпота.завідувач медичного центра «Мікрохірургія ока», професор Ігор Новицький.

Довідка

У світі зареєстровано 105 млн. хворих на глаукому, серед них  понад 12 млн. пацієнтів, сліпих внаслідок глаукоми. Приріст хворих на глаукому складає приблизно 20 млн. осіб протягом 10 років, тобто  з кожним роком їх стає більше на 2 мільйони. Динаміка захворюваності на глаукому в Україні характеризується аналогічними тенденціями та є невтішною. Щорічно виявляється 25 тисяч нових випадків захворювання. В Україні 170 тис. людей страждають на цей недуг. Глаукома займає друге місце серед причин сліпоти в Україні.