Дитячий будинок сімейного типу та прийомна сім'я

   Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10

Прийомна сім’я  - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що  добровільно  за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти, уражені ВІЛ-інфекцією, можуть  влаштовуватися для виховання та  спільного проживання у прийомній  сім'ї  за наявності відповідних висновків органів опіки та піклування і закладів охорони здоров'я, а їх загальна кількість не  повинна перевищувати чотирьох осіб.

Якщо ви бажаєте створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу:

1. Вам необхідно подати заяву про бажання створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу до  Львівської міської ради.

2. Подати до відділу у справах дітей наступні документи: довідку про склад сім’ї; копію свідоцтва про шлюб (для подружжя); копії паспортів; довідку про стан здоров’я, довідка про доходи потенційної прийомної сім’ї,нотаріально засвідчену письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї на утворення прийомної сім’ї, які разом проживають з кандидатами у батьки-вихователі чи прийомні батьки, довідку про відсутність судимості у кандидатів у батьки-вихователі чи прийомні батьки.

3. Пройти навчання кандидатів у прийомні батьки або батьки-вихователі в Львівському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання та отримати довідку про проходження курсу підготовки та рекомендацію центру.

4. Зареєструватись у відділі у справах дітей Львівської міської ради, як потенційні прийомні батькам або батьки-вихователі та отримати висновок про можливість створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу.

5. Ознайомитись з банком даних на дітей та за участі  працівників справах дітей та соціального працівника центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді визначитись щодо взаємодобору дитини.

6. Відвідування інтернатного закладу та встановлення контакту з дитиною.

7. Виконавчий комітет Львівської міської ради приймає рішення про  влаштування дітей в дитячий будинок сімейного типу чи в  прийомну сім’ю.

До дитячого будинку сімейного типу та в прийомну сім’ю влаштовуються діти, які мають визначений статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. В першу чергу до дитячого будинку сімейного типу та в прийомну сім’ю в влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках, за винятком випадків, коли за медичними показаннями або з інших причин вони не можуть виховуватися разом.

Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

У разі, коли дитині виплачується пенсія, аліменти, стипендія, інші державні допомоги, розмір допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами та розміром інших виплат.

Одному з прийомних батьків  виплачується грошове забезпечення за надання послуг у прийомній сім`ї у розмірі 35% від розміру соціальної допомоги на дитину, але не більше півтора прожиткові мінімуми для працездатної особи, а батькам – вихователям  не більше п’яти прожиткових мінімумів.

Кошти, що виділяються на утримання дітей у прийомній сім'ї та в дитячому будинку сімейного типу, перераховуються на особистий рахунок одного з прийомних батьків та батькам - вихователям, відкритий в установі банку за місцем проживання прийомної сім'ї та дитячого будинку сімейного типу.

Додаткову інформацію про дитячий будинок сімейного типу та прийомну сім’ю Ви можете отримати звернувшись до відділ у справах дітей департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради за адресою: пл. Ринок,1, м. Львів, 79008, тел. (032) 235-40-40, 297-58-83 e-mail: [email protected]

 "Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу" -  Постанова КМУ від 26.04.2002 р. № 564

 "Про затвердження Положення про прийомну сім'ю" -  Постанова КМУ від 26.04.2002 р. № 565