«У ваші руки вкладається доля солдат, якими ви будете керувати, ваші знання можуть врятувати людей і Україну», - А.Садовий

  • 03.09.2016, 12:43
  • 2153
  • Христина Процак
Сьогодні на плацу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Військову присягу на вірність українському народові склали 680 першокурсників, мешканців усіх областей України, у тому числі, десятеро – з Донецької та Луганської областей. Чимало почесних гостей прийшло привітати першокурсників, їхніх педагогів та батьків зі святом – керівництво міста та області, Народні депутати України, керівники інших вищих навчальних закладів Львова, громадські активісти, делегації військових з Канади, Польщі, Великобританії, керівники правоохоронних органів Львова та Львівщини тощо. До вітань також долучились Глава УГКЦ Блаженійший Святослав (Шевчук) та Митрополит Львівський УПЦ КП Владика Димитрій, духовенство міста Львова. Блаженійший Святослав подарував Академії хоругву Покрови Пресвятої Богородиці. 

фото Мирослав Пархомик
фото Мирослав Пархомик

«Коли маю честь вітати студентів-курсантів з початком навчального року, з Днем присяги, я завжди згадую час свого навчання і маю певний жаль, що я трохи був лінивий і не завжди добре вчився. Сьогодні мені бракує тих знань. Тому маю до вас одну пораду: за той час, який ви маєте для навчання, використайте максимально. Більше в житті не буде таких можливостей, бо робота, сім’я, обов’язки. Це дуже важливо, бо у ваші руки вкладається доля солдат, якими ви будете керувати, ви за них будете відповідальні, ви, як люди, які складаєте присягу, будете відповідальні перед усім українським народом і ваші знання можуть врятувати людей і Україну. Хочу звернутись до батьків. В житті молода людина часто може підпадати під різні спокуси, різні випробування. Яку велику силу має батьківська молитва, не знаю, чи є щось більше. Моліться за своїх дітей, моліться щодня і Бог це почує. Хочу вам побажати, щоб ви були гідними, щоб ви мали Бога у серці, щоб ви, не зважаючи ні на що, робили добрі діла. Так, людина є слабка, але кожну добру справу, яку людина починає, завершує Бог», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Вперше Академія Сагайдачного отримала державне замовлення на підготовку дівчат за спеціальністю артилерійської розвідки. Тож на факультеті ракетних військ і артилерії цьогоріч вперше з’явилось три дівчини. З цього року в Академії Сагайдачного на окремих спеціальностях навчаються військовослужбовці Національної гвардії України.

З майже тисячі двісті юнаків та дівчат, які цьогоріч стали курсантами Академії Сагайдачного, - кожний шостий – учасник АТО, серед них п’ятеро нагороджені державними нагородами – орденами «За мужність» ІІІ ступеня та медалями «Захиснику Вітчизни».