Відділ «Служба у справах дітей» м. Львова публічно прозвітував про роботу за 2017 рік

  • 17.01.2018, 18:44
  • Марія Демчина
Сьогодні, 17 січня, у Львівській загальноосвітній школі-інтернат № 2 відбувся звіт про роботу відділу «Служба у справах дітей» Львівської міської ради за 2017 рік. Начальник відділу Ростислав Тимків коротко представив минулорічну роботу в цьому напрямку у місті Львові та подякував усім, хто працює і активно долучається до роботи з дітьми та сім’ями, а також коротко окреслив плани на 2018 і наступні роки. Серед найближчих планів – вже у березні відкрити новий, уже п’ятий дитячий будинок сімейного типу у Львові.

фото: Олена Ляхович
фото: Олена Ляхович

Як розповів начальник відділу «Служба у справах дітей» ЛМР Ростислав Тимків, у підпорядкуванні міста є два заклади інтернатного типу. Це загальноосвітня школа-інтернат №2 (вул. Просвіти), в якій навчається 134 дитини, і з них 92 дитини є мешканцями м.Львова. А також це  дитячий дошкільний будинок №1 (вул. Таджицька), в якому перебуває 53 дітей, з яких 30 дітей є мешканцями м.Львова. Більшість з цих дітей мають батьків, але живуть у закладах. Проте у 2018 році ці два заклади припинять своє функціонування як заклади інституційного догляду та виховання.

фото: Олена Ляхович

«Робота служби направлена на спонукання батьків до виконання батьківських обов’язків, повернення дітей у сім'ю та у разі потреби – вжиття заходів щодо своєчасного надання дитині статусу дитини, позбавленої батьківського піклування», - наголосив Ростислав Тимків.

Станом на початок 2018 року на обліку у Львові є 104 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Ці діти проживають в 71 сім'ї. За 2017 рік на облік поставлено 61 дитину, знято з обліку 37 дітей. Впродовж року у зв’язку із загрозою життю та здоров’ю, проведено негайне відібрання від батьків 9 дітей. Відтак, 4 цих дітей влаштовані в будинок дитини, 2 – в дитячий будинок, 3 – у притулок для дітей.

фото: Олена Ляхович

Варто зазначити, що у 2017 році на території Львова дітьми вчинено 50 злочинів, що майже вдвічі менше, ніж у 2016 році. Більшість з таких злочинів – майнові (крадіжки і шахрайство).

Загалом у Львові станом на початок 2018 року перебуває 526 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що складає 0,4% від загальної кількості дітей у місті. Впродовж року 77 дітям надано статус, зокрема – для 16 дітей - сиріт та 61 дитини, позбавленої батьківського піклування.

«Основним завданням служби у справах дітей є влаштування дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейні форми виховання – усиновлення, під опіку та піклування, в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. І найвищою формою сімейного влаштування дитини - сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, є усиновлення. За минулий рік було усиновлено 33 дітей», - зазначив начальник відділу «Служба у справах дітей» ЛМР Ростислав Тимків.

фото: Олена Ляхович

Загалом у Львові проживає 298 усиновлених дітей, і підстави для усиновлення мають 110 дітей. На обліку потенційних усиновлювачів перебуває 52 сімей. Впродовж року влаштовано під опіку громадян 65 дітей.

Також впродовж 2017 року у Львові створено 1 прийомну сім’ю, в яку влаштовано 2 дитини, та довлаштовано 4 дитини в діючі дитячі будинки сімейного типу. Загалом у Львові функціонує 4 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховуються 35 дітей (та ще 2-є рідних) та 11 прийомних сімей, в яких виховується 16 дітей. Загалом на початок 2018 року із 526 дітей сімейними формами виховання охоплено 484 дітей (92,0%). За рік здійснено 543 перевірок умов утримання та виховання дітей.

Для матеріально-технічного забезпечення чотирьох ДБСТ, у 2017 році з міського бюджету використано 231 465 грн. Зокрема, проведено поточний ремонт в двох ДБСТ та придбані товари довготривалого вжитку для чотирьох ДБСТ (принтер, кухонний комбайн, кондиціонер, сушильну машину, морозильні камери, холодильник, велосипед, мультиварку, хлібопіч, меблі в дитячу кімнату, постіль, посуд та господарське приладдя).

У 2017 році для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, придбано 1 квартиру за кошти міста та області, ще 2 – на умовах співфінансування на загальну суму 1985794,5 грн, з них: область – 171630 грн, місто – 1396564,5 грн, опікун – 417600 грн. Також відремонтовано 3 квартири дітей та 5 квартир осіб з числа ДС, ДПБП на загальну суму 438968 грн.

Впродовж року було проведено низку заходів та свят для дітей, а також заходи із пошуку патронатних сімей. Відділ запрошує до співпраці людей, які готові стати патронатними батьками для дітей –  на сайті ЛМР створено окрему кнопку – «Патронатна сім’я», де є можливість усім охочим ознайомитись з інформацією про патронат та заповнити заявку кандидата.

«Щодо подальших планів, то ми бачимо профілактичну роботу в районах більш конкретизовано, щоб була відповідальна людина, яка буде вести роботу в кожному секторі. При необхідності, буде створено оперативну групу для дій в екстрених ситуаціях. І мета цих зміни роботи має звестися до того, щоб в кризову сім’ю, де тільки  починаються проблеми, прийшли відповідні служби і разом з батьками шукали вирішення цієї проблеми, щоб зберегти цю сім’ю.

Створення єдиної черги усиновителів дасть рівні можливості мешканців усіх районів міста Львова на право усиновлення.

Наразі ідуть внутрішні роботи, і в березні плануємо відкрити новий, уже п’ятий дитячий будинок сімейного типу, і бачимо необхідність у створенні й наступного, шостого дитячого будинку сімейного типу.  Будемо й надалі шукати батьків-вихователів та кандидатів в прийомні батьки, всіляко сприятимемо роботі дитячої дорадчої ради при Львівській міській раді.

Також будемо напрацьовувати план заходів щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, і ми будемо максимально долучати можливості не лише міської ради, а й громадських і релігійних організацій», - розповів  начальник відділу «Служба у справах дітей» ЛМР Ростислав Тимків.

презентація