У Львові перейменували вулицю Карбишева на вулицю Віденську та найменували сквер

  • 22.03.2018, 14:06
  • 5419
  • Уляна Шпуляр
Вулицю Дмитра Карбишева перейменували на вулицю Віденську та присвоїли ім’я Яцека Куроня скверу, розташованому біля Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Відповідну ухвалу сьогодні прийняли на сесії міської ради для вшанування пам’яті Почесного громадянина м. Львова Яцека Куроня, а також відповідно до звернення Почесного консульства Австрійської Республіки у Львові.

«Ми займаємо тверду українську позицію. Але ми повинні підтримувати тих, хто за Україну. Я особисто був знайоми з Куронем. Мені важко назвати людину, яка була би більшим лобістом і захисником України. Це була людина, яка мала до себе шалену критику дуже багатьох політичних сил, дуже багатьох рухів в Польщі, які її звинувачували в лобізмі українських ідей. В сьогоднішній непростий час ми повинні дати чіткий імпульс тим людям, які за межами України підтримують Україну. Польща була, є і буде нашим сусідом. Там сьогодні не прості часи. Сьогоднішнє голосування по площі Куроня – це підтримка тих, хто стоїть на твердих позиціях підтримки України.

Щодо вул. Віденської – це прояв шани до великого періоду життя. У нас непогані відносини з Австрією. У нас є політичні розбіжності. Коли був візит Президента Австрії, я мав непросту тему для розмови – я підняв питання «Північного потоку-2», який є шкідливий для будівництва і є шкідливим для європейської безпеки. Але міста є, були і будуть. Якщо ми хочемо мати майбутнє, то ми повинні думати про майбутнє, добре знаючи нашу історію. Історія – це наш фундамент. Ми повинні враховувати реалі, ми повинні підтримати тих, хто є з Україною і помагає нам боротись з окупантами, які окупували нашу територію. Ми повинні давати правильні сигнали зі Львова та України»,- зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Це найменування скверу та вулиці стане вагомим внеском у зміцнення міжнародних стосунків та свідченням міцних історичних, культурних та ділових зв’язків міста Львова з Австрією та Польщею.