«Галузі освіти та соціального захисту – були і будуть у пріоритеті», – А.Садовий

  • 28.12.2010, 13:54
  • 1248
Підсумки року проводив сьогодні міський голова Андрій Садовий. Про всі вважливі події 2010 року, які вдалось реалізувати мерії в місті, мер розповів під час прес-конференції.

Зокрема, цього року для 220 дітей відкрили 11 додаткових груп. За 4 роки таких додаткових груп відкрито 120 (3,5 тис дітей). Розпочали ремонт та будівництво 3-х садочків: вул. Рильського, на вул. Чукаріна (Сихів), триває будівництво на вул. Новознесенській.

В кожному районі відкрито Єдині приймальні соцзахисту. Діє можливість запису по телефону. Отримати консультацію щодо будь-якого питання можна в Центрах обслуговування мешканців.

Для осіб пенсійного віку відкрили центр реабілітації при Храмі Воскресіння Христового (вул. Городоцька, 319 А), а для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування - "Соціальний готель". 60 бездомних львів’ян можуть переночувати у Центрі нічного перебування. 12 мільйонів гривень доплат від мерії отримали воїни УПА, малозабезпечені та довгожителі. Львів вітає одноразовою грошовою допомогою 1 тис. грн. тих, кому 100 і більше років.

Проведено ремонти у 40 школах. Відремонтовано басейни у Сихівській гімназії, школі №84, зараз проводяться роботи в басейні садочку №31. Загалом у Львові є 29 шкіл, у яких є басейни.

Львів – чи не єдине місто, де виділяються кошти на підтримку україномовного книговидання. Цього року було виділено 350 тис. грн на випуск 18 книг. У школи закуплено понад 15 тис книжок (200 тис грн).

Ми також здаємо приміщення за 1 грн під відкриття україномовних книгарень. До прикладу, не так давно ми відкрили книгарню ім. Антонича на вулиці С. Бандери.

міський голова Андрій Садовий.

1,5 тис. студентів здобули досвід роботи у міській раді в рамках стажування.

Ще одна важлива подія з життя мерії цьогоріч – обрання капелана. Вперше у Львові обрано капелана Львівської міської ради отця Ореста Фредину. Відтепер всі пленарні засідання сесії розпочинаються із молитви. Нагадаємо, у міських установах працює вже 3 священики та одна сестра-монахиня.

Львів став першим містом в Україні, яке заборонило нічний продаж алкоголю. Наш досвід перейняли інші українські міста. З моменту дії заборони у Львові зменшилася кількість злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння. Наше рішення підтримало 78% львів’ян.

міський голова Андрій Садовий.

Цього року Львів відвідало близько 1 млн. туристів із 113 країн світу. Найчастіше – це українці та поляки, німці, білоруси, американці. На будинках в центральній частині міста встановили двомовні таблички із назвами вулиць, а також два електронні Центри допомоги туристам.

Туристи для нашого міста – це перспектива. Вже одна відома французька мережа зацікавилась нашим місто. Тому тут є велике поле для діяльності та залучення іноземних інвестицій.

міський голова Андрій Садовий.

У місті встановлено 1070 двомовних інформаційних вказівників назв вулиць та туристичних  об'єктів.

Однак, ці досягнення – це лише початок. Перед містом ще багато викликів, які потрібно подолати. Ми повинні у всьому показувати приклад. Пріоритетами роботи на наступні роки залишатимуться освіта, медицина, ремонти доріг, соціальна сфера. Плануємо 2011 року закінчити підготовку об’єктів до ЄВРО 2012, закупити 92 нових автобуси та 60 тролейбусів. А ще – 2011 року Львів повинен стати місто науки, тому ми активно підтримуватимемо ІТ- сферу.

міський голова Андрій Садовий.

Презентація міського голови Львова "Львів. Головні події 2010 року" (pdf; 11 Mb)