Львівська міська рада працюватиме за новими стандартами

  • 06.05.2009, 12:08
  • Андрій Яремко
У Львівській міській раді розпочали процес впровадження системи управління якістю ISO 9001:2008. Мета цього проекту – спростити процедури міської ради та зробити їх більш прозорими для мешканців.

«Запровадження системи ISO у міській раді – яскравий приклад запозичення Львовом досвіду європейських міст. Від цієї системи посадовці мерії не чекають чогось надзвичайного: головне завдання - розробка чітких алгоритмів та інструкцій для найважливіших процедур міської ради та для послуг мешканцям. Візьмемо до прикладу поширену проблему протікання даху у будинку. Зараз, на жаль, мешканець міста не знайде у мерії чіткої схеми вирішення цієї проблеми, так само як і посадовці міської ради не мають таких чітких інструкцій. Досвід інших міст показує, що у кожній мерії впровадження системи ISO дає свої конкретні результати. Для нас важливо, щоб процедури та процеси у Ратуші були доступні та зрозумілі для кожного львів’янина», - розповіла керівник управління внутрішньої політики Наталя Міхнова.

Основними перевагами, які Львівська міська рада зможе отримати від запровадження системи якості ISO 9001:2008, є чітке визначення послуг, які надаються підрозділами Львівської міської ради для мешканців міста та вимог щодо їх якості.

«Основна суть цього проекту – це аналіз процедур, які відбуваються у міській раді і основних послуг для мешканців. За результатами цього аналізу заплановано чітко розмежувати обов’язки та відповідальності працівників міської ради та, як наслідок, підвищення продуктивності їх роботи; визначення процесу взаємодії між структурними підрозділами; сприяння повному і раціональному використанню наявних ресурсів; скорочення термінів проходження документів; підвищення ефективності використання бюджетних коштів; розбудова задовільного механізму внутрішньої та зовнішньої комунікації», - розповів координатор проекту Володимир Шнайдер.

Підготовка по запровадженню системи управління якістю ISO 9001:2008триватиме близько 12 місяців. Наступним кроком стане проведення зовнішнього незалежного аудиту та отримання міжнародного сертифікату відповідності системі управління якістю ISO 9001:2008.

Допомогу Львівській міській раді у підготовці з упровадження системи управління якістю ISO 9001:2008 надають консультанти, які мають досвід роботи з органами місцевого самоврядування у Польщі та в Україні. Цього тижня у Ратуші працює група консультантів, які проводять вступний аналіз стану справ у Львівській міській раді.

Координує процес провадження системи ISO у Львівській міській раді управління внутрішньої політики департаменту «Адміністрація міського голови».

Довідка

ISO – Міжнародна Організація Стандартизації, яка є найбільшою у світі інституцією, що займається стандартами. Офіційно організація ISO розпочала свою діяльність 23 лютого 1947р. Сьогодні ISO – це мережа інституцій з питань стандартизації з Головним управлінням у Женеві (Швейцарія). Стандарти ISO – це механізм, який робить можливим постійне вдосконалення функціонування установи передовсім стосовно мешканців, які користуються її послугами.