Від початку року у Львові 28 дітей отруїлись чадним газом

  • 29.11.2013, 10:08
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради звертається до всіх мешканців міста з нагадуванням, що слід неухильно дотримуватись правил поводження з газовими приладами! В холодну пору це особливо актуально, особливо там, де немає центрального опалення. Адже у місті щораз зростає кількість людей, які отруїлись чадним газом, серед них є діти! За інформацією управління, від початку року у Львові вже трапилося 38 випадків отруєння людей чадним газом, постраждало 73 особи, 28 із них діти. На жаль, трапилось і два смертельних випадки.

Так, 28 листопада о 00.38 год. від чергового лікаря станції швидкої медичної допомоги надійшла інформація про отруєння чадним газом однієї особи у Галицькому районі Львова. Чоловіка 1986 року народження у важкому стані було госпіталізовано у Львівську обласну клінічну лікарню. Після надання медичної допомоги (проходження барокамери), постраждалого відпущено додому. Причина отруєння з’ясовується.

Ми ще і ще раз нагадуємо: чадний газ – це небезпечно. Сумна статистика свідчить про те, що, на жаль, люди легковажать і відтак потрапляють до медичних закладів. Тому просимо усіх пам’ятати ознаки отруєння чадним газом та у разі їх виявлення негайно викликати швидку.

Віктор Іваніцький, керівник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР

Нагадаємо, чадний газ (окис вуглецю) - безколірний газ без запаху. Отруєння може статись при згорянні природного газу, під час роботи бензинових двигунів, при пожежах та на деяких промислових об'єктах. Велика кількість смертельних випадків відбувається у закритих приміщеннях з відсутнього вентиляцією, наприклад, в квартирах, де встановлені євровікна без повітрофільтрів та в гаражах.

Ознаки та симптоми отруєння чадним газом:  головний біль, м'язова слабість, задуха,  червоний колір обличчя, потьмарення свідомості, тривала дія чадного газу може привести до смерті.

Перша допомога при отруєнні чадним газом: Негайно викличте машину «швидкої медичної допомоги». Постраждалого необхідно винести на свіже повітря.