Інформація надана ДПІ у Галицькому районі м.Львова

  • 24.06.2015, 12:12
  • ДПІ у Галицькому районі м.Львова
За п’ять місяців 2015 року до місцевого бюджету Галицького району Львова надійшло понад 8 млн. грн. плати за землюЗа січень-травень 2015 року до місцевого бюджету району надійшло 8120 тис. грн. плати за землю, в тому числі від юридичних осіб – 7139,3 тис. грн., від фізичних – 980,7 тис. гривень. Це на 1780 тис. грн., або на 128,1% більше очікуваних показників. Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року склав 62,3%, або 3116,5 тис. гривень. В загальній сумі надходжень податків та зборів до місцевого бюджету, що контролюються податковою інспекцією району, частка сплаченого податку за землю склала 4,5%

 

Платники Галицького району Львова сплатили до місцевого бюджету майже 185 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб

За січень-травень 2015 року платники податків, які перебувають на обліку в ДПІ у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області, сплатили до місцевих бюджетів 184760 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 20051,2 тис. грн., або на 12,1% більше, ніж за відповідний період минулого року. Планові показники перевиконано на 30404 тис. грн., або на 119,7%.

У загальній сумі надходжень податків та зборів до місцевого бюджету, що контролюються податковою інспекцією району, частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб з початку року склала 103,4%, від загальної суми надходжень Зведеного бюджету – 49,1%.

 

Майже 1,3 млн. грн. податку на нерухомість надійшло до бюджету Галицького району Львова

Протягом п’яти місяців 2015 року платники податків, які перебувають на обліку в ДПІ у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області, сплатили до бюджету 1297,7 тис. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Планові показники перевиконано на 485 тис. гривень.

Звертаємо увагу громадян, що у 2015 році при нарахуванні та сплаті податку діють вимоги Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.04.14 №263.

 

Майже 2 млн. грн. плати за ліцензії надійшло до місцевого бюджету Галицького району

За січень-травень 2015 року платники, які перебувають на обліку в ДПІ у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області, сплатили до місцевого бюджету 1963,4 тис. грн. плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що на 167,6 тис. грн., або на 9,3% більше, ніж за відповідний період минулого року. Розрахункові показники перевиконано на 273,4 тис. грн., або на 116,2%.

Нагадуємо, для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами суб’єктам господарювання необхідно подати заяву на отримання відповідної ліцензії та копію платіжного доручення про сплату квартальної суми за таку ліцензію з відміткою банку.

 

З початку року «єдинники» Галицького району поповнили місцевий бюджет майже на 18 млн. гривень

За січень-травень 2015 року платники сплатили до бюджету 17641,7 тис. грн. єдиного податку, що на 4339,6 тис. грн., або на 32,6% більше, ніж за відповідний період минулого року. Планові показники перевиконано на 3852,1 тис. грн., або на 127,9%. В загальній сумі надходжень податків та зборів до місцевого бюджету Галицького району м.Львова частка сплаченого єдиного податку склала 9,9%.

 

 

Продаж пива з 1 липня з ліцензією

З 01 липня 2015 р. підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

Такі вимоги встановлені внесеними змінами до чинного законодавства. З 01 липня 2015 р. до алкогольних напоїв належатимуть продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5% об’ємних одиниць, які зазначені, зокрема, у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД. З цієї ж дати пиво – насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203.

 

У разі переходу на спрощену систему оподаткування з 1 липня слід відзвітувати за перше півріччя 2015 року

У разі переходу платника податку на прибуток на спрощену систему оподаткування такий платник у терміни, встановлені для квартального звітного періоду, зобов’язаний подати податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого платник переходить на спрощену систему оподаткування. Якщо платник податку на прибуток переходить на спрощену систему оподаткування з 01 липня 2015 р., декларацію з податку на прибуток йому необхідно подати за перше півріччя 2015 р. не пізніше 10 серпня.

 

До уваги платників податку на прибуток, яким слід відзвітувати за перше півріччя 2015 року

Платник податку на прибуток, який за підсумками 2014 року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов’язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у 2015 році, а за підсумками першого кварталу 2015 року отримав прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя (10 серпня 2015 року), три квартали звітного (податкового) року (09 листопада 2015 року) та за звітний (податковий) рік (09 лютого 2016 року) для нарахування та сплати податкових зобов’язань.

Також такий платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації з податку на прибуток, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання податкової декларації. Це відповідно до звітних періодів не пізніше: 19 серпня 2015 року, 09 листопада 2015 року, 19 лютого 2015 року.

 

Звіти за травень 2015 року щодо єдиного внеску слід подавати за новою формою

30 квітня цього року набрав чинності Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. N435, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 р. за N460/26905 (далі - Порядок N435). Його опубліковано в «Офіційному віснику України» від 30.04.2015 р. N32. Звітність відповідно до Порядку N435 слід подавати платникам єдиного внеску починаючи з 01.06.2015 р. (звіти за травень 2015 р.).

 

Нові марки акцизного податку запроваджуються з 1 липня

Кабінет Міністрів України постановою від 14 травня 2015 р. N296 «Деякі питання запровадження марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів» затвердив нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва.

Марки акцизного податку нового зразка запроваджуються з 1 липня 2015 року.

Державна фіскальна служба України забезпечить їх виготовлення до 25 червня 2015 р., а також їх продаж в установленому порядку.

Враховуючи те, що змінився зразок марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби можуть знаходитися в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання

 

Як фізичним особам сплатити податок на нерухоме майно

Згідно з нормами Податкового кодексу України контролюючими органами до 1 липня 2015 року за 2014 рік буде обчислено податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за місцем  податкової адреси (місцем реєстрації) власника такого майна та надіслано йому податкове повідомлення - рішення.

Податок слід сплатити за місцем розташування об′єкта нерухомого майна протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

Чи усім підприємцям – платникам єдиного податку 3 групи з 1 липня слід застосовувати РРО?

Податковим кодексом встановлена норма про незастосування РРО фізичними особами, що застосовують спрощену систему оподаткування при здійсненні діяльності на ринках.

Законом передбачено, що РРО не застосовується при продажу проїзних квитків на транспорті, квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів, а також при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів.

РРО не застосовується суб’єктами господарювання при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу.

За загальним правилом реєстратори розрахункових операцій повинні застосовувати ті суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж товарів, послуг за готівку у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у місці проведення розрахунків.

Відповідно до закону про застосування РРО розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг).

Отже крім зазначених вище випадків фізичні особи - платники єдиного податку 3 групи у разі якщо вони здійснює розрахункові операції за готівку (платіжні картки) в сфері торгівлі, послуг та громадського харчування з 1 липня цього року у місці реалізації повинні застосовувати реєстратор розрахункових операцій. 

Інформація надана ДПІ у Галицькому районі м.Львова