За якою формою подати податкову звітність з податку на прибуток за півріччя 2015 р. не пізніше 10 серпня 2015 року

  • 17.08.2015, 20:49
  • Христина Процак
ДПІ у Галицькому районі м.Львова повідомляє, що з метою дотримання вимог Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» Державною фіскальною службою України розроблено проект уніфікованої форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі - проект декларації) (розміщено на офіційному веб-порталі (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» підрозділу «Регуляторна політика» розділу «Діяльність»), в якій зменшено кількість додатків та передбачено додаток РІ, в якому згруповані різниці, на які збільшується або зменшується фінансовий результат до оподаткування.

На сьогодні чинними є форми таких податкових декларацій:

– з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міндоходів від 30.12.13 р. №872;

– з податку на прибуток банків, затвердженої наказом Міндоходів від 06.02.14 р. №121;

– з податку на доходи (прибуток) страховика, затвердженої наказом Міндоходів від 27.01.14 р. №84;

– розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності, затвердженого наказом Мінфіну від 25.06.13 р. №610.

Якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена контролюючим органом, збільшує або зменшує його податкові зобов’язання, всупереч нормам Податкового кодексу України з такого податку, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.

У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації.

Для забезпечення реалізації положень Податкового кодексу України до затвердження нової форми податкової декларації з податку на прибуток підприємствам рекомендовано платникам відображати об’єкти оподаткування та податкові зобов’язання з податку на прибуток за звітний період - півріччя 2015 року – у зазначених вище чинних деклараціях.

При цьому для визначення суми об’єкта оподаткування та податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств за новими правилами рекомендовано використовувати проект декларації, розміщеної на веб-порталі ДФС, та подавати його разом із діючими деклараціями у вигляді доповнення до таких декларацій.

Роз’яснення щодо порядку подання податкової звітності з податку на прибуток за півріччя 2015 року надано листом Державної фіскальної служби України від 29.07.2015 р. №27719/7/99-99-19-02-01-17.