«Якщо поставити перед собою чесну амбітну ціль, будьте переконані, вона буде виконана», - А. Садовий

 • 19.11.2015, 15:21
 • Марта Більська
Сьогодні у Львові триває «Львівський екофорум. Вода та Енергія» – перша спеціалізована конференція, присвячена інноваціям у сфері водопідготовки, очищення стічних вод і обробки осаду. Привітати учасників екофоруму завітав міський голова Львова Андрій Садовий.

Захід об’єднав представників міжнародних фінансових установ, державних урядовців, експертів галузі водопровідно-каналізаційного господарства, представників бізнес-кіл, постачальників новітніх екотехнологій та створив ефективний майданчик для зустрічей, дискусій, обміну досвідом і пошуку джерел фінансування проектів.

Для мене дуже велика честь, що багато мудрих людей сьогодні приїхало до Львова. І ви, власне, приїхали до Львова думати, як робити свої міста кращими, як вирішувати велику кількість проблем, які сьогодні є.

Дуже часто побутує думка, що «нічого з того не вийде». Я назву інший приклад: коли я почав працювати міським головою Львова у 2006 році, була проблема – вода була 4 години вранці і 4 ввечері. І всі у Львові говорили, чому не може бути цілодобового водопостачання. Ми взяли і зробили – вода цілодобово.

Колись на тому місці, де зараз цей прекрасний стадіон, було поле, і люди тут вигулювали кіз чи корів. Коли я сказав, що тут буде стадіон європейського рівня, люди сказали, що це неможливо. Я сказав, що це можливо, бо потрібно для нашого міста. І сьогодні ми маємо найкращий економ-класу стадіон в Україні. Коли приїжджають збірні з багатьох країн світу до Львова, вони подивовані цією атмосферою. До речі, збірна України за 25 років у Львові не програла жодного матчу.

Ми сьогодні в Україні маємо багато проблем: питання водопостачання, питання каналізування. Але ці проблеми дуже часто вже вирішені в інших країнах. Тому треба просто не соромитися вчитися, вчитися кожного дня. Найцікавіше – це технологія виробництва, яка дуже часто нам сьогодні потрібна. Якщо поставити перед собою чесну амбітну ціль, будьте переконані, вона буде виконана. Навіть якщо ви до кінця не будете знати як, весь світ вам буде допомагати, всі люди доброї волі, Бог.

Будучи у Львові, не забувайте, що окрім спілкування, у Львові ще є добра кава і добра гастрономія.

учасників міський голова Львова Андрій Садовий

В межах форуму тривають конференц-заходи, присвячені актуальним питанням у сфері водопостачання та водовідведення, інноваціям у сфері водопідготовки, очищення стічних вод і обробки осаду. Учасники форуму мають нагоду ознайомитися з багаторічними напрацюваннями та отримати рекомендації міжнародних та українських експертів з таких тем:

 • Державна політика у сфері охорони довкілля – напрями взаємодії з підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства.
 • Робота з інвесторами в Україні. Транскордонна співпраця. Нові механізми залучення інвестицій.
 • Напрямки використання осаду стічних вод з урахуванням сучасних європейських стандартів. Потенціал осаду, як джерела енергії та сировини.
 • Застосування системи термо-гідролізу на очисних спорудах у Вільнюсі, Бидгощі, Мюнхені, Вашингтоні.
 • Технології зневоднення осаду на основі експериментальних досліджень у місті Тихи (Польща).
 • Новітня система видалення фосфору зі стічних вод на основі практичного досвіду установок в Чикаго і Лондоні, а також останніх експериментальних досліджень в Гдині та Познані.
 • Досвід спалювання осаду у Карлсруе, Мюнхені, Гдині, Гонконзі.
 • Впровадження новітніх технологій у водопідготовці: аерація, видалення магнію і заліза у Чикаго; знезараження води на прикладі Нью-Йорку, Роттердаму, Кракова.
 • Синхронізація законодавства України в сфері житлово-комунального господарства з правилами та директивами ЄС. Досвід Польщі.