Звільняємо об’єкти оренди від недобросовісних орендарів

  • 27.11.2015, 11:47
  • Ірина Круглова

Ще 10 серпня 2006 року між управлінням комунальної власності та ДП ВАТ «Науково-дослідний інститут побутової радіоелектронної апаратури» «Науково-виробниче підприємство звукотехніки та інформаційних систем» укладено договір оренди № Г-4596-6 щодо отримання в строкове платне користування нерухомого майна, що на вул. Наливайка,5. Об’єктом оренди були нежитлові приміщення загальною площею 231 кв. м. що знаходяться на першому та другому поверхах.

Однак, довгий час орендар не здійснював орендну оплату, виникла заборгованість у сумі 55 783 грн. Тому за неналежне виконання умов договору оренди управління комунальної власності подало позов у Господарський суд Львівської області про стягнення заборгованості, розірвання договору оренди, звільнення та повернення об’єкта оренди.

Внаслідок ряд судових засідань відповідач нарешті оплатив заборгованість. 27 жовтня 2015 року Господарський суд Львівської області задоволив позовні вимоги позивача, а саме виніс рішення про розірвання договору оренди з ДП ВАТ «Науково-дослідний інститут побутової радіоелектронної апаратури» «Науково-виробниче підприємство звукотехніки та інформаційних систем», зобов’язав їх до 31.01.2016р звільнити орендоване приміщення загальною площею 231 кв. м та повернути їх орендодавцю, управлінню комунальної власності.

Управління комунальної власності, як орган, що забезпечує наповнення  міського бюджету, неодноразово звертається до орендарів з прохання вчасно оплачувати орендну плату. Але, на жаль, є недобросовісні орендарі, які не дотримуються  умов договору, своїх зобов’язань. Для вирішення таких проблем, управління змушене в судовому порядку стягувати заборгованість, розірвати договір оренди та виселяти недобросовісного орендаря. Звільнені об’єкти на конкурентних засадах пропонуються для оренди чи приватизації усім бажаючим суб’єктам, - повідомила  начальник управління комунальної власності Інна Свистун.