У Львові відкриють Західний науковий центр Національної академії мистецтв України

  • 08.12.2015, 14:15
  • Ярослав Альохін
У середу, 9 грудня, у Палаці Потоцьких, що на вулиці Коперніка, 15 відбудеться у рочисте відкриття Західного наукового центру Національної академії мистецтв України у Львові, метою якого є розширення діапазону науково-творчої діяльності, ефективного вирішення актуальних проблем регіонального та всеукраїнського значення.

За словами організаторів, науково-творча та дослідницька діяльність Західного наукового центру стане важливою складовою діяльності НАМ України, надасть можливість брати участь в розробці та реалізації регіональних творчих, наукових, соціальних, економічних та інших проектів і програм, впроваджувати їх результати у наукову і методичну роботу НАМ України.

У західноукраїнському регіоні зосереджені могутні науково-творчі та освітні установи, такі, як: Львівська національна академія мистецтв, Львівський національний університет ім. Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка», Львівська державна музична академія ім. М. Лисенка, Львівська академія друкарства, відділення національних творчих спілок України, мистецькі навчальні заклади, театрально-концертні установи тощо. Створений академією центр зможе координувати і підтримувати фундаментальні наукові дослідження в ділянці культури і мистецтва Західного регіону України, залучати провідних фахівців та молодих науковців.

Центр засновано з ініціативи президента НАМ України А.Чебикіна та членів НАМУ, які працюють в регіоні: А. Бокотея, М. Скорика, В. Микити, Л. Медвідя, В. Овсійчука, І. Пилатюка, Б. Козака, Ф. Стригуна, Г. Стельмащук, М. Станкевича, О. Боднара, І. Самотоса, З. Мички, Л. Разінкової-Возницької та інших представників мистецьких навчальних закладів і творчих спілок.

Згідно з Постановою Президії НАМ України № 4/29-09 від 25 травня 2011 р. керівником-організатором Центру призначено академіка НАМ України А. Бокотея, який зазначає, що з прийняттям рішення про створення Західного центру на членів академії та базові науково-творчі і освітні установи нашого регіону покладається важлива місія у створенні власними зусиллями науково-творчої установи нового типу. Діяльність Центру має базуватися на принципах самоврядування, законності і гласності, на засадах рівноправності і добровільності.

Серед першочергових кроків – розробити ефективні заходи щодо залучення до співпраці з Центром базових науково-творчих та освітніх установ Західного регіону з подальшим поширенням діяльності Центру на міста Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Тернопіль, Чернівці, Ужгород, де можуть створюватись осередки організації.

В урочистому відкритті Західного науково центру візьмуть участь президент НАМ України А. Чебикін, віце-президент НАМ України М.Яковлєв, керівник Центру А. Бокотей та інші дійсні члени та члени-кореспонденти НАМ України західноукраїнського регіону.

Відкриття відбудеться 9 грудня 2015 р. о 14:00 в Палаці Потоцьких (вул. Коперніка, 15).