У Львові розкажуть про життя та діяльність Олени Степанів

  • 10.12.2015, 08:59
  • Анна Грапенюк
У п’ятницю, 11 грудня, львів’ян запрошують на круглий стіл, присвячений 123-ій річниці від дня народження Олени Степанівни. Розпочнеться захід об 11.00 год. у каплиці Львівської міської ради (каб. 116).

Дослідники, краєзнавці, історики, журналісти, представники громадських організацій зберуться разом, щоб розповісти про визначну постать українського національно-визвольного руху - Олену Степанів – Дашкевич, волонтерку, добровольця і незламну бранку ворожого полону в часи Першої світової війни, повідомляє Духовна велич Львова.

У програмі: презентація книги «Під знаком стрільця» та книги «Олена Степанівна. Шлях Боротьби та гідності».

Крім того під час круглого столу відбудеться експозиція особистих речей Олени Степанівни.

Постать Олени Степанів є яскравим прикладом сильного характеру, патріотизму та національного духу, поєднує у собі риси нескореного борця за утвердження духовних пріоритетів розвитку свого народу, а також традицій родинного виховання. Навіть у роки ув’язнення на чужині в Україні каральні органи радянської влади намагалися знищити сліди її діяльності – опубліковані праці були заховані до бібліотечних спецфондів, а пам’ятки, пов’язані з участю у національно-визвольній боротьбі нещадно знищувалися. Життя та діяльність Олени Степанів є зразком у продовженні національної справи у наступних поколіннях.

директор наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь

Джерело: velychlviv.com