«За темпами росту заробітної плати Львів є третім серед міст України», - І. Кулинич
- Христина Процак
Щодо показників наповнення дохідної частини міського бюджету. Зазвичай, ми порівнюємо себе з іншими містами України. Львів є другий серед найбільших міст. Ми трохи менше маємо доходів з податку з доходів фізичних осіб на одного мешканця, поступаючись Дніпропетровську. Але Дніпропетровськ - це великий промисловий центр і значна сума доходів у них була від річного декларування податку. Порівнюючи Львів з меншими містами, то середньомісячні надходження ПДФО є набагато вищими, ніж в інших містах обласних центрах.
Якщо аналізувати великих платників податків, а насправді вони з доходів податку фізичних осіб займають 72%, то все-таки основою залишаються доходи від бюджетної сфери. Це державні підприємства, це організації й установи, які офіційно сплачують заробітну плату.
Якщо аналізувати середню заробітну плату, яку офіційно виплачує бізнес, - це більше, ніж 7 тисяч гривень на місяць. Це достойна середня заробітна плата. І темп росту податку з доходу фізичних осіб збільшується в бізнесі значнішими темпами, ніж збільшується в бюджеті. Це теж є позитивна динаміка.
В нас IT - пріоритетний напрямок. На сьогодні офіційно виплачена заробітна плата є найвищою в галузі IT. Ми вибрали найбільших 10 компаній у галузі IT, і середня заробітна плата в них більша, ніж 28 тисяч гривень на одного працівника. Це найпозитивніша інформація щодо виплати заробітної плати в місті. Ми проаналізували також офіційну статистику. На сьогодні ми можемо її аналізувати тільки за 9 місяців. Якщо 2014 до 2013 року серед міст України ми були сьомими, то зараз за темпами росту заробітної плати ми є третіми.
Залишається значна частина суб`єктів господарювання, з якими буде продовжена робота спільно з фіскальною службою у 2016 році. Мова про тих суб`єктів господарювання, які є мінімізаторами, і які виплачують в середньому заробітну плату нижче, ніж рівень мінімальної зарплати. На жаль, є заборгованість із заробітної плати - це 17,4 млн. грн. Вона зменшилася щодо попереднього місяця майже на мільйон гривень, але в основному це є державні підприємства – 63%, і велика частина з них є підприємствами, які зовсім не працюють. Але якщо порівнювати Львів з іншими містами України, то ми маємо зменшення заборгованості із заробітної плати.
Ірина Кулинич, директор департаменту економічної політики ЛМР
Довідка
Середньомісячні надходження ПДФО на 1 мешканця у великих містах у 2015 році: Дніпропетровськ - 162,8 грн, Львів - 147,5 грн, Запоріжжя - 142,1 грн, Одеса - 117,9 грн, Тернопіль - 111,9 грн, Вінниця - 110,4 грн.
Структура платників податків Львова у 2015 році: бюджет - 517,1млн.грн. (40%), бізнес - 414,0млн.грн. (32%).
Середня заробітна плата: бізнес - 7 041 грн, бюджет - 4 175 грн.