У Львові для волонтерів проведуть захід «Рання діагностика. Виявлення легеневої гіпертензії»
- Марта Більська
Мета заходу – поширення інформації про захворювання легеневу гіпертензію, її симптоматику, для подолання інформаційного бар’єру серед населення Львівської області, доступу потенційних пацієнтів до діагностики, лікування легеневої гіпертензії.
У програмі заходу:
- Рівень обізнаності серед населення про захворювання – легеневу гіпертензію. Причини та наслідки інформативного бар’єру. Доповідачі: Куліш Оксана, Президент ЛМБФ «Сестри Даліли», Гулей Андрій, юрист PHURDA, тривалість - 15 хв.
- Рання діагностика – дієвий інструмент економії бюджетних коштів. Доповідач: в.о. директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Рубай Оксана, тривалість – 15 хв.
- Захист генофонду України. Доповідач: Акопян Гаяне, д.м.н., професор, заступник директора з наукової роботи, керівник відділу клінічної генетики ДУ «Інститут спадкової патології НАМН України», тривалість - 15 хв.
- Сучасні підходи виявлення легеневої гіпертензії, притаманна їй симптоматика. Поділ легеневої гіпертензії на первинну та вторинну. Причини їх виникнення. Доповідач: Семен Христина, д.м.н. ЛНУ ім. Д.Галицького, тривалість - 15 хв.
Волонтерство сьогодні є однією з найбільш ефективних форм недержавної підтримки населення. Воно об’єднує небайдужих людей, орієнтованих на результат, які готові жертвувати власним часом, коштами, зусиллями. Для нас важливо створити групу ініціативних людей, які будуть обізнані у питанні захворювання - легеневої гіпертензії та в подальшому працюватимуть на подолання інформаційного бар’єру у суспільстві з цього питання. Об’єднання зусиль – вагомий крок на шляху подолання смертельної недуги.
Оксана Рубай, в.о. директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Захід «Рання діагностика. Виявлення легеневої гіпертензії» є продовженням реалізації проекту «Рання діагностика легеневої гіпертензії у Львівській області», який стартував 22 грудня 2015 році та відбувається за підтримки Американської Асоціації Легеневої Гіпертензії (PHA), та Гранду «Тома Лантоса» у м. Львові.
Зараз в Україні інформаційні бар’єри обмежують потенційних пацієнтів з легеневою гіпертензією у доступі до діагностики та наявних способів лікування. Через затримки в діагностиці легеневої гіпертензії пацієнти часто втрачають можливість зупинити хворобу на початку та розпочати своєчасне лікування. Саме рання діагностика цього захворювання є ключовим фактором, який може зменшити інвалідизацію населення, поліпшити якість та тривалість життя хворого на легеневу гіпертензію, уникнути потреби в трансплантації.
Оксана Куліш, президент ЛМБФ «Сестри Даліли»
Організатори запрошують усіх небайдужих долучитися до заходу «Рання діагностика. Виникнення легеневої гіпертензії» та стати волонтером проекту «Рання діагностика легеневої гіпертензії у Львівській області», розповсюдивши свої знання про легеневу гіпертензію серед населення у 20 районних центрах Львівської області.
Довідка
Легенева гіпертензія – це швидко прогресуюче захворювання легень, яке призводить до серцево-судинної недостатності, а при несвоєчасному виявленні до трансплантації або ж смерті. Вартість лікування на місяць коливається від 40 до 120 тис. грн., залежно від функціонального класу захворювання (I, II, III, IV).
Американська Асоціація Легеневої Гіпертензії (PHA) – це некомерційна організація, міжнародне співтовариство з більш ніж 16 000 пацієнтів з легеневою гіпертензією, вихователів, членів сім’ї та медичних працівників. Місія PHA полягає у поліпшенні життя людей, постраждалих від легеневої гіпертензії. Американська Асоціація Легеневої Гіпертензії (PHA) надала Гранд «Тома Лантоса» 12 країнам із усього світу, серед яких є Україна.
Інформацію про БФ «Сестри Даліли» та його діяльність можна віднайти на сайті: http://poryatunok.info/uk/.
Контакти: тел.(097)693-87-96, Андрій.