Вшановуємо пам’ять загиблих Героїв Майдану

  • 05.02.2016, 10:12
  • Уляна Шпуляр
У четвер, 18 лютого, о 19:00 год. у Львівській обласній філармонії відбудеться концерт-реквієм «In Memoriam» пам’яті героїв «Небесної сотні». Через високе і вічне музичне мистецтво буде оспівано ці сумні, але доленосні події.

На лютневі дні припадають роковини загиблих Героїв Майдану. Глибоким сумом для нації увіковічнилися трагічні події в Україні. Три лютневі дні 2014 року стали піком трагедії.

У супроводі Симфонічного оркестру Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка під батутою заслуженого артиста України Яреми Колесси виступить лауреат міжнародних конкурсів, лауреат премії В’ячеслава Чорновола, перший концертмейстер Австрійсько-українського оркестру  K&KSymphoniker, скрипаль  Ігор Муравйов.

За словами Ігоря Муравйова, вибір програми для вечора-пам’яті Небесної не випадковий. Програма концерту-реквієму складена із творів, які якнайбільше передають відчуття глибокого жалю. Це музика, яка допомагає душі пережити біль, завданий трагедією.

Вечір розпочнеться Концертом для скрипки з оркестром Ре мажор Людвіга ван Бетховена – розповіддю про життя як найвищу цінність.

Коли у Людвіга ван Бетховена сталася велика трагедія і композитор оглух, то мав намір закінчити життя самогубством, та Бог врятував його від цього жахливого кроку. Композитор зрозумів, що життя – це найбільший дар, і написав концерт-посвяту Богові. Так само як і наші герої віддали своє життя за те, щоб ми могли жити краще.

Ігор Муравйов

Завершиться вечір-реквієм Концертом для скрипки з оркестром № 1 ля мінор Дмитра Шостаковича.  Концерт Дмитра Шостаковича свого часу був заборонений, адже своєю музикою критикував радянську владу. У першій частині твору чути тужливі настрої – переживання, страх та  стогін, який композитор десь відчував всередині себе. Друга частина  концерту – це чорний гумор, сарказм на радянську владу. Третя частина написана як жаль щодо єврейського голокосту.