Microsoft допоможе міській владі працювати ефективніше

  • 16.06.2009, 18:26
  • 1356
  • Андрій Яремко
Місто заручилося підтримкою компанії Microsoft у впровадженні електронного урядування. Майбутню співпрацю в проекті «Електронне урядування – відкрита влада для мешканців Львова» обговорили сьогодні на робочій зустрічі міський голова Андрій Садовий із генеральним директором компанії «Майкрософт Україна» Дмитром Шимківим. «Настав час, щоб електронне урядування повною мірою стартувало і в Україні. Звичайно, Microsoft не може зробити це самостійно. Цей проект можливий тільки за умови співпраці міської влади та нашої партнерської екосистеми – ІТ-компаній, які тут працюють і які готові впроваджувати проекти будь-якої складності. Тому ми тут, і будемо підтримувати всі інноваційні ідеї, які тут зароджуватимуться. Як ІТ-фахівець і як львів’янин, я дуже задоволений, що Львів ініціював цей інноваційний проект», - зазначив керівник «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків.

Сьогодні, 16 червня, міський голова Львова Андрій Садовий провів зустріч із керівником компанії Microsoft–Україна Дмитром Шимківом. У рамках зустрічі відбулася презентація проекту «Електронне урядування – відкрита влада мешканцям Львова», який реалізовує Львівська міська рада спільно із IT-компанією Eleks Software.

«Е-урядування - відрита влада для мешканців Львова» – це перший фаховий проект запровадження електронного урядування серед міських рад українських міст.

Що таке електронне урядування? Це впровадження нових технологій у роботу мерії, зокрема можливість доступу мешканців до посадовців через інтернет

Один приклад реалізації електронного урядування: коли мешканець подав документи у міську раду, він отримує відповідний «номерок», і пізніше зав цим номером через сайт міської ради він зможе перевірити, хто розглядає його звернення і коли має надійти відповідь. Також мерія планує запровадити он-лайн-консультування мешканців та можливість подання звернення он-лайн.

Проект має декілька ключових точок: 1) створення внутрішнього порталу Львівської міської ради; 2) запровадження електронного документообігу, який забезпечить ефективність роботи посадовців та швидке опрацювання документів; 3) створення якісного центру обслуговування мешканців за європейськими стандартами; 4) запровадження якісної роботи Call-center, який забезпечить швидке реагування на телефонні скарги мешканців у форматі 24/7.

Як зазначив Андрій Садовий, електронне урядування для Львова – це єдиний шлях, яким можна досягнути успіху. «Ми можемо планувати багато стратегічних проектів, але якщо ми не будемо мати якісної внутрішньої системи управління, обміну інформацією, внутрішньої комунікації - ми нічого не зможемо реалізувати. Е-урядування можна порівняти із двигуном автомобіля. Автомобіль може мати прекрасний вигляд, але він не буде їздити, якщо не буде якісно працювати двигун», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Для мешканців у перспективі е-урядування передбачає подання звернення он-лайн, відслідковування руху своєї заяви он-лайн, перегляд стану оплати житлово-комунальних послуг.

«Настав час, коли всі ми повинні зрозуміти, що електронне урядування – це необхідність. Спеціалісти нашої компанії готові застосувати свій досвід створення системи для електронного урядування у Великій Британії для рідного міста», - повідомив директор компанії Eleks SOFTWARE Олексій Скрипник.