Про перерахунки тарифів на воду

  • 16.11.2009, 19:06
  • 3092
  • Андрій Яремко

У червні суд визнав незаконним рішення про тарифи на водопостачання та водовідведення, які діяли з березня 2004 по жовтень 2005 року. У зв'язку з цим питанням пропонуємо відповіді на такі запитання...

Чому суд ухвалив таке рішення?

Рішення про тарифи на водопостачання було прийняте з порушенням процедури та нелегітимним у той час виконавчим комітетом, оскільки депутати достроково відправили Л. Буняка у відставку. До економічної складової тарифу питань не було.

Тому міська влада буде відшкодовувати збитки Водоканалу за перерахунки з бюджету міста.

Яким зараз є тариф на воду?

За період з 19.03.2004 р. по 06.11.2005 р. «Львівводоканал» здійснюватиме перерахунок з тарифу з 1,57 грн за 1 м3 на тариф 1,15 грн за 1 м 3 .
Чинний тариф на послуги водопостачання та водовідведення - 4,16 грн за 1 м 3

Як відбувається перерахунок?

    Із кожним особовим рахунком працюють індивідуально, оскільки нема єдиного механізму для усіх 240 тисяч абонентів, враховуючи пільги та субсидії. Для перерахунку мешканці мають звернутись із відповідною заявою у Львівводоканал. Загальну суму для перерахунків буде передбачено у бюджету на наступний рік. Відтак винесено на розгляд сесії міської ради. Рішення прийматимуть депутати. Як тільки кошти буде виділено Львівводоканалу, мешканці зможуть скористатись перерахунками, про що буде повідомлено у квитанціях.

Чому в місті розповсюдили листівки із закликом не платити за воду?

Заклик не платити за воду - це провокація. Такі дії можуть спричинити до банкрутства комунального підприємства. Адже цільових коштів для перерахунків «Львівводоканал» ще не отримав, а поточних надходжень від мешканців не вистачає навіть на оплату енергетикам. Відтак стає реальною загроза знеструмлення насосних станцій та припинення подачі води до міста. Окрім того, боржників відключатимуть від водопостачання.

Одна з громадських організацій, яка поширює ці листівки, підтримує П. Писарчука як потенційного кандидата на посаду мера Львова.

Адміністрація ЛМКП «Львівводоканал»

Гаряча лінія Водоканалу 245-92-18

Гаряча лінія міського голови 297-59-99