ЛМКП «Львівводоканал»: «Водопровідна питна вода у Львові є якісною та безпечною»

  • 20.12.2010, 09:33
  • 1143
  • Андрій Яремко
Директор ЛМКП "Львівводоканал" Мирослав Заплатинський про вживання хлорованої води та реконструкції хлораторної станції ВНС "Сокільники":

Якість питної води у місті Львові є однією з найкращих в Україні. Для централізованого водопостачання ми використовуємо воду лише з артезіанських свердловин. Така вода не потребує додаткової очистки, її якість підтверджується результатами досліджень хіміко-бактеріологічної лабораторії санітарно-епідеміологічної служби. Хлорування відбувається для дезінфекції, аби вберегти воду від можливого забруднення у внутрішньо-будинкових мережах. Дезінфікують воду мінімальними дозами хлору 0,3 міліграма на літр.

У практиці водопідготовки, як у всьому світі, так і у нашій країні, хлорування було, і поки ще залишається основним методом знезараження питної води. Наприклад, у США більше 98% води піддається хлоруванню, озонування, інші методи складають близько 0,4 та 0,8 % відповідно.

Хлорування води у місті Львові на цей час відбувається за допомогою газоподібного хлору. Це викликає необхідність збереження на насосних станціях великої кількості зазначеного реагенту, відтак, потребує дотримання особливих заходів безпеки. Найбільшим недоліком знезараження питної води газоподібним хлором є небезпека самого реагенту, який може викликати загрозу для населення прилеглих до хлораторної станції територій.

Зараз насосна станція «Сокільники», на якій знаходяться установки для знезараження питної води хлором, працює у звичайному режимі, порушень техніки безпеки і правил технічної експлуатації на водопровідній насосній станції немає. За весь час експлуатації ВНС з 1979 року не зафіксовано жодної надзвичайної ситуації. Насосна станція обладнана засобами захисту у випадку виникнення надзвичайної ситуації, обслуговуючий персонал знає, як діяти у екстремальних умовах.

Зважаючи на будівництво євростадіону поблизу ВНС «Сокільники», розроблений проект заміни знезараження питної води хлором на безпечніший в експлуатації гіпохлорит натрію. Вартість робіт по реконструкції хлораторної складає близько 11 млн.грн. Термін здачі в експлуатацію об’єкта - червень 2011 року.

Після завершення згаданих робіт "Львівводоканал" поетапно проводитиме заміну систем знезараження питної води хлором на гіпохлорит натрію на усіх хлораторних станціях міста Львова

директор ЛМКП "Львіводоканал" Мирослав Заплатинський.