А. Садовий: «Завдяки реформам в 1,5 рази зменшилось споживання електроенергії»

  • 31.01.2011, 15:36
  • 1286
З початку року тарифи на теплопостачання за постановою Нацкомісії регулювання електроенергетики підвищено на 10% лише на умовно-змінну величину тарифу, що в цілому означає підвищення тарифів всього на 5%.  Зросли і тарифи на гаряче водопостачання на 5%. Рахунки за новими розрахунками мешканці отримають вже з початку лютого.

Відтак, для тих, хто отримує тепло від ЛКП "Залізничтеплоенерго" потрібно буде заплатити 17,24  гривні за метр кубічний гарячої води та 163,63 гривні за 1 Гкал. Вартість оплати за тепло 1 м кв не змінилась і становить 1,53 грн. Для споживачів ЛМКП "Львівтеплоенерго" гаряча вода коштує 18,75 грн та 179,71 грн за 1 Гкал. За опалення 1 кв м – 1,30 грн (не змінилась). Нагадаємо, коригування тарифів на теплопостачання відбулось лише у частині зростання вартості газу.

Зараз на бойлерній проводимо роботи з реконструкції, хоча зима, але технологічно це можна робити. Кошти підприємства, а це понад 300 тис грн, інвестовано в обладнання. Така плавна робота триває по всіх наших бойлерних. Коли ми працювали за програмою «вода», то був серйозний влив державних коштів, а зараз роботи проводимо за кошти наших підприємців. Завдання одне – щоб мешканці Львова мали тепло в батареях та гарячу воду.

Завдяки реформам, які ми робимо, новому обладнанню, яке монтуємо, сьогодні по електроенергії маємо споживання таке, яке мали у 2003 році, коли вода подавалась 6 год на добу. Стабільно проводимо модернізацію та реформи. Якщо б їх не було, ціна була б більшою, споживали б в півтора рази більше електроенергії.

Сьогодні підприємство за рахунок економії, концентрації ресурсу поступово робить модернізацію на тих бойлерних, які є на балансі підприємства. Якщо люди системно оплачують, тоді є можливість покращувати якість надання послуг.

міський голова Андрій Садовий.

У 2011 році ЛКП "Залізничтеплоенерго" планує завершити реконструкцію центральних теплових пунктів, продовжити заміну теплових мереж на попередньоізольовані трубопроводи. В перспективі: реконструкція 3-х районних котелень (С. Петлюри, 4а, Широка, 79а, Шевченка, 362а), що дасть можливість вивести інші 3 районні котельні у резерв.

Торік було замінено 6,5 км теплових мереж на попередньоізольовані трубопроводи, що привело до зменшення тепловтрат з витоками мережевої води та тепловтрат з поверхні ізоляції трубопроводів.

ЦТП на вул. Садовій, 9а постачає тепло у 22 житлові будинки – 2009 мешканцям, ДС №86 та бібліотеку №44, а також гарячу воду 10 житловим будинкам – 1719 мешканцям. У ЦТП у 1985 році встановлено швидкісні теплообмінники, які вже вичерпали свій робочий ресурс, багато разів ремонтувались, заглушена велика кількість латунних трубок, занесені накипом і шламом, мають великий гідравлічний опір, корпуса теплообмінників багато разів підварювались. За власні кошти підприємством закуплено пластичні теплообмінники шведського виробництва, а також клапан для автоматичного регулювання температури гарячої води. Практика встановлення такого обладнання свідчить, що суттєво покращується якість подачі гарячої води і тепла споживачам, зменшується вплив обслуговуючого персоналу.

Теплообмінники гарячого водопостачання цієї зими включено в роботу. Завершується монтаж теплообмінників опалення, введення їх в дію планується в суботу, 5 лютого, за сприятливих погодних умовах.

Котельня на вул. Петлюри, 4а забезпечує теплом 86 житлових будинків – 25783 мешканців, 4 ДНЗ, 2 СШ, стоматологічну поліклініку і МЦ ПТО (технікум ім. Чорновола). У котельні у 2010 році встановлено 4 нових сучасних німецьких насоси типу ТР 100-960/2 потужністю 250м3/год. Всі чотири нових насоси постійно в роботі. В резерві перебуває один старий насос. У 2010 році закуплено ще один новий насос ТР для забезпечення надійного резерву теплопостачання. Зараз проводиться його монтаж і обв’язка.

За останні роки із 33-х ЦТП "Залізничнетеплоенерго" на 16-ти було проведено повну реконструкцію, крім того, коштами ЛКП "Залізничнетеплоенерго" було замінене обладнання: на 9-х ЦТП – теплообмінники; на 11-х ЦТП – насоси підвищувальні; на 10-ти ЦТП – насоси рециркуляційні; на 9-ти ЦТП – встановлено регулюючі клапани; виготовлено і встановлено шафи керування електродвигунами. Це дало змогу розширити графік подачі гарячої води до 24 год/добу та дало економію енергоресурсів, фонду зарплати праці за рахунок зменшення кількості обслуговуючого персоналу.

Довідка

Львівське комунальне підприємство "Залізничнетеплоенерго" створене на базі теплових мереж Залізничного району з 1 січня 1991 року. Підприємство виробляє та реалізовує теплову енергію для централізованого опалення та гарячого водопостачання. За 20 років діяльності підприємство з простого підрозділу перетворилося  у велике підприємство з потужною технічною базою. Створені всі необхідні служби для експлуатації та ремонту повного циклу теплосилового обладнання.

На балансі підприємства є 20 котелень, з них – 9 районних, 11 – квартальних і групових. Всі квартальні та групові котельні реконструйовані повністю (заміна обладнання, а на деяких малих котельнях – і повна заміна теплових мереж). Ліквідовано 11 підвальних та аварійних котелень. Проведена повна реконструкція 3-х районних котелень із застарілими джерелами тепла з низькими ККД: повністю замінено обладнання на нове енергоефективне (котли фірми VIESSMANN з ККД 92-94%, насосне обладнання, хімводоочистка). На решту 6-ти районних котельнях замінено мережеві, насоси та деяке інше допоміжне обладнання.

Це дало змогу суттєво зменшити споживання електроенергії: у порівнянні  з 2003 р. при 6-тигодинному графіку подачі води споживання електроенергії було таким самим, як у 2010 р. при 24-годинному графіку.