НКРЕ знову підняла тарифи для «Львівводоканалу»

  • 02.02.2011, 17:33
  • 1011
  • Андрій Яремко
З 1 лютого Нацкомісія регулювання електроенергетики затвердила нові тарифи на енергоносії для підприємств, на 5% більші. З початку цього року ціни на електрику для "Львівводоканалу" змінювалися уже двічі, у січні на 4%, і в лютому знову зросли.

У лютому підприємству доведеться сплатити 9 млн грн. До порівняння, у грудні оплата становила 8 млн грн. Такі темпи зростання вартості енергоносіїв ставлять "Львівводоканал" на межу виживання. І останнє підняття тарифів на воду нас не врятує. Адже новий тариф збільшить надходження лише на 600 тис. гривень, натомість за електроенергію доведеться заплатити на 1 мільйон більше. Тобто, ми все віддамо енергетикам, ще й залишимося у боргах. На відміну від багатьох водоканалів України, "Львівводоканалу" досі вдавалося уникнути боргів за електроенергію. Київ, Харків, Дніпропетровськ, Луганськ, Чернівці, Житомир боргують десятки та сотні мільйонів гривень. Якщо ситуація не зміниться, то "Львівводоканал" теж стане боржником й опиниться під загрозою знеструмлення насосних станцій.

директор ЛМКП "Львівводоканал" Мирослав Заплатинський.

Львів – це місто, де поважають людей. Мені соромно за інші міста України, де дійсно немає взагалі гарячої води, а холодна дуже часто за графіком. У нас водопостачання є системним. Я хочу цю стабільність зберігати і надалі. Але держава ставить нас в дуже важкі умови

міський голова Андрій Садовий.