Львівська міська рада готова приймати відомчі гуртожитки у власність територіальної громади міста

  • 21.04.2011, 15:55
  • 1281
Сьогодні, 21 квітня, Львівська міська рада задекларувала свою готовність прийняти у власність ще 4 відомчі гуртожитки, аби мешканці мали належні умови проживання та обслуговування.

Мова йде про гуртожитки № 33, 35 на вул. Каховській, №36 на вул. Полтави та №32 на вул. Пулюя.

начальник юридичного управління

Гелена Пайонкевич.

Сьогодні міська рада висловила готовність прийняти ці гуртожитки на баланс, але остаточне рішення про прийняття-передачу зазначених гуртожитків буде прийнято на державному рівні.

Сьогодні треба зобов’язати всіх управителів, щоб вони не виселяли і здійснювали реєстрацію людей для того, щоб максимально захистити мешканців. Для того, щоб  прийняти  ці гуртожитки на баланс міста, нам потрібна згода Кабінету міністрів, тому що мова йде про державну власність.

міський голова Андрій Садовий.

Нагадаємо, 31 березня на сесії Львівської міської ради була прийнята ухвала про передачу гуртожитку на вул. Білоцерківській,10 у власність територіальної громади міста.

З 1 січня 2009 року діє Закон України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків", пунктом 2 ст. 4 якого встановлено, що громадяни, які проживають у гуртожитках, що перебувають у власності підприємств, установ, організацій, утворених у процесі корпоратизації чи приватизації, набувають право на приватизацію займаних жилих приміщень після передачі таких гуртожитків у комунальну власність та за умови, що вони фактично проживають у таких гуртожитках правомірно і тривалий час (не менше п’яти років).

Згідно з ст. 18 згаданого Закону органи місцевого самоврядування вживають необхідних заходів, у межах наданих повноважень, щодо забезпечення, збереження та використання житлового фонду гуртожитків незалежно від форми власності відповідно до цього Закону.

Рішення щодо прийняття гуртожитку від приватного чи колективного власника у власність відповідної територіальної громади, відповідно до приписів цього Закону, приймається на сесії відповідної міської ради, - повідомляють в юридичному управлінні.