А. Садовий: «80% міст України мають двоставковий тариф»

  • 17.05.2011, 17:22
  • 827
Сьогодні за двоставковим тарифом мешканці оплачують за тепло у 80% міст країни. Про це сьогодні повідомив міський голова Андрій Садовий.

80% міст України мають двоставковий тариф. Це дає можливість якісно організовувати роботу на підприємстві. Борги за опалювальний сезон громада міста має у сумі 50 млн грн. якщо двоставковий тариф ліквідувати, то це означає, що ми припиняємо ремонтні роботи, переводимо нашу систему в аварійний стан, і питання входження в опалювальний сезон може стояти гостро. Популістично це рішення дуже вигідне, воно сподобається львів’янам, але це нанесе несамовитої шкоди для теплоенергетиків міста.

По своїй суті двоставковий тариф не відрізняється від одноставкового. Є одна відмінність: двоставковий тариф люди оплачують протягом цілого року, а одноставковий – тільки у ті місяці, коли подається опалення. Сума не змінюється. По законодавству всі кошти, які ми отримуємо за опалювальний сезон, ми їх автоматично перераховуємо за газ. А за які кошти має функціонувати підприємство, проводити ремонтні роботи? Інтереси громади мають стояти на першому місці.

міський голова Андрій Садовий.

Довідка

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України №955 від 10 липня 2006 р, теплопостачальні підприємства повинні впроваджувати двоставковий тариф на послуги центрального опалення. Кабінет міністрів 26 квітня 2007 року своїм розпорядженням № 229 зобов’язав Міністерство з питань ЖКГ разом з місцевими органами виконавчої влади вжити заходів з впровадження двоставкових тарифів.

15 грудня 2008 року відбулася нарада КМУ, на якій прем’єр-міністр дала доручення утворити робочу групу для підготовки пропозицій щодо широкого запровадження двоставкового тарифу

Принцип двоставкового тарифу простий: сума, яку мешканці мали б сплатити в опалювальний сезон за тепло, розбиваться на увесь рік, аби полегшити навантаження на сімейні бюджети. Двоставковий тариф на тепло складається з двох частин: «умовно-постійні» (абонентська плата) та «умовно-змінні витрати» (плата за фактично спожиту теплову енергію). Термін «абонплата» вживають для полегшення взаєморозуміння з мешканцями.

Абонплату, «умовно-постійні витрати» мешканці сплачують незалежно від того, чи отримують вони опалення чи ні, тобто впродовж року.

Зараз  вона складає 1,301 грн/м2 загальної опалювальної площі квартири. Абонплата не є платою наперед. Це не авансовий платіж, як дехто вважає, а витрати підприємства. Тому і сплачувати їх потрібно протягом 12 місяців.

Кошти, отримані у вигляді абонентської плати від населення, спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів (труб, засувок, компенсаторів), сплату різноманітних податків і зборів, виплату заробітної плати і відрахувань по заробітній платі.

Абонплата є не додатковою платою. Це - просто розщеплення тарифу на 12 місяців. У підсумку, загальна сума, яку витрачає мешканець на послуги з теплопостачання за рік, є такою ж , як і при одноставковому тарифі за 6 місяців.