25 будинків ОСББ цього року отримають кошти з міського бюджету на ремонти

  • 10.06.2008, 03:00
  • 1837
  • Андрій Яремко
Один із найефективніших способів активізації та заохочення мешканців до створення ОСББ – надання одноразової фінансової допомоги для проведення першого капітального ремонту будинку. Цього року у міському бюджеті Львова передбачено 2 мільйони 450 тис. грн на діяльність ОСББ. За ці кошти до кінця 2008 р. будуть виконані різні ремонтні роботи: ремонт покрівель, фасадів, каналізацій, утеплення стін у 25-будинках ОСББ, які звернулись із відповідними заявами.

«До титульного списку потрапили ті ОСББ, які подали свої пропозиції. Кошториси витрат перевірили спеціалісти міської ради, тому кошти не можуть бути використані на інші потреби, що передбачені у документах», – повідомив начальник відділу енергозбереження та ефективного використання енергоресурсів Володимир Магула.

За останній рік у Львові значно активізовано процес створення об`єднань співвласників багатоквартирних будинків. Працівники сектору підтримки муніципальних проектів налагодили контакти із багатьма головами правлінь ОСІБ, проаналізували існуючу законодавчу базу, нормативні документи, що стосуються питань діяльності ОСББ, систематизували та створили електронну підбірку усіх необхідних документів для допомоги ініціативним групам для створення об`єднань (закони, типовий статут, протокол установчих зборів та інше), окрім цього для ініціативних груп міста вийшла друком та розповсюджується «Інформаційна карта щодо процедури створення співвласників багатоквартирного будинку». Сектор розробив агітаційно-інформаційну листівку.

У Львові протягом 2007 р. утворилось 51 об`єднання, що є найбільшим показником за період з 1995 р. На 01.06.2008 р. у місті функціонує 245 ОСББ.

У січні цього року за сприяння міської ради створено першу у місті Асоціацію ОСББ, до якої увійшло 5 об`єднань співвласників багатоквартирних будинків. Налагоджено роботу та регулярно здійснюється повернення об`єднанням передбачених законом пільг та субсидій окремим категоріям громадян із оплати житлово-комунальних послуг.

Нагадаємо, торік за кошти державного бюджету за співфінансування з міського бюджету проведено ремонтні роботи покрівлі та утеплення фасаду у 2-х будинках ОСББ: «Люкс» - К. Левицького, 27, «Юність» - В. Великого, 97.