О.Синютка: «Ми повинні закрити Грибовицьке сміттєзвалище»

Сьогодні у Львові міжнародні експерти, місцева та обласна влади обговорюють конкретні пропозиції вирішення питань сміттєзвалищ, зокрема, питання закриття Грибовицького сміттєзвалища та будівництва нового полігону.

Нагадаємо, сьогодні у Львові міжнародні експерти обговорюють за круглим столом розв'язання проблеми твердих відходів з допомогою державно-приватного партнерства.

Ми не розпочинаємо із чистого листа. У нас є напрацювання Міжнародної фінансової корпорації. Також маємо Швейцарських партнерів, завдяки яким ми зробимо серйозний крок вперед. Питання твердих побутових відходів не є новим. Сьогодні маємо в Україні ситуацію, яка є дещо відмінною від ситуації, яка є в Європейському Союзі.

Ми готові, щоб тарифи на вивіз твердих побутових відходів у Львові були прозорими і економічно обгрунтованими. Це шлях, яким ми будемо рухатись.

Усе, що стосується поводження з твердими побутовими відходами, повинно виконуватись відповідно до екологічних норм Європейського Союзу.

Питання Грибовицького сміттєзвалище враховане у всіх наших стратегія, системах. Ми повинні закрити Грибовицьке сміттєзвалище, як одне із найбільш екологічно небезпечних на території Львівської області. Ми також маємо обговорити питання створення нового полігону побутових відходів. Вже цього чи наступного року має бути створений завод з утилізації сміття

перший заступник міського голови Львова

Олег Синютка.

Конференція організована за участю Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Швейцарського бюро співробітництва в Україні (Swiss Cooperation Office in Ukraine) та Львівської міської ради.

Круглий стіл «Розв'язання проблеми твердих відходів з допомогою державно-приватного партнерства у Львові» зосередить свою увагу на тому, щоб залучити приватний сектор і допомогти Львову покращити ситуацію з утилізацією відходів та запрезентує найкращі світові практики.