100 ОСББ Львова мають можливість провести енергоаудит своїх будинків

  • 17.10.2012, 13:31
Сьогодні відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та Львівською міською радою у рамках проекту «Енергоефективність у житловому секторі України (UREEP)». Меморандум передбачає можливість впровадження заходів з енергозбереження у будинках ОСББ м. Львова.

Фото6 Олександр Мазуренко

Метою проекту є створення правової та інституційної платформи для підтримки українських ОСББ в отриманні доступу до фінансування на покращення енергоефективності в існуючому житловому фонді України, а також збільшення потоку комерційного фінансування у проекти з проведення енергоефективної модернізації житлового фонду.

Проектом передбачено проведення за кошти Міжнародної фінансової корпорації та часткового співфінансування ОСББ 100 енергоаудитів.

Ми підписали дуже важливу угоду. Ми маємо енерговтрати у будинку, але ми не знаємо, скільки ми втрачаємо і як це мінімізувати. Завдяки цій угоді 100 будинків ОСББ зможуть провести якісний енергоаудит. На кожен будинок  передбачено 8 тис. грн.  і  більше.  Хто перший подасть документи, той буде мати таку можливість. А все завдяки Міжнародній фінансовій корпорації – це один з найкращих наших партнерів. Дякую їм за таку довіру до міста і сподіваюся, що наші перші ОСББ покажуть приклад іншим.

Андрій Садовий, міський голова

Ми обрали Львів тому, що це той анклав, де робота з ОСББ вже ведеться і ми просто підтримуємо ініціативу, яка тут існує.

Олена Волошина, керівник Міжнародної фінансової корпорації в Україні

За словами керівника проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» Гжегожа Гайди, внески ОСББ будуть здійснюватися відповідно до такого розподілу витрат: перші 25 енергоаудитів – 10% вартості енергоаудиту сплачують ОСББ, 90% - за рахунок коштів IFC; наступні 25 енергоаудитів – 25% вартості енергоаудиту сплачують ОСББ, 75% - за рахунок коштів IFC; останні 50 енергоаудитів – 50% вартості енергоаудиту сплачують ОСББ, 50% - за рахунок коштів IFC.

Я б хотів, щоб наші керівники ОСББ були лідерами в Україні, показували приклад, бо сьогодні треба рахувати кожну копійку. Енергоаудит дасть можливість не просто порахувати, а конкретно сказати, що треба зробити в кожному будинку.

Андрій Садовий, міський голова

Експерти IFC будуть надавати безкоштовні консультації згідно з графіком у відділі супроводу ОСББ, ресурсному центрі для розвитку ОСББ Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради (пл. Ринок, 1 каб.107) протягом 12 місяців. Консультант з юридичних питань буде надавати допомогу ОСББ у підготовці будь-якої юридичної документації в рамках пакету супроводжувальної документації до кредитної заявки на комерційне фінансування. Консультант з фінансових питань, окрім консультацій та розробки бізнес-планів для ОСББ, надаватиме підтримку ОСББ у переговорах з банками та допомогу у заповненні необхідних банківських форм та анкет, пов’язаних з фінансовими аспектами заявника ОСББ.