«Інженерні мережі будинків КЕВ серйозно зношені», - А. Садовий

  • 29.03.2013, 19:10
  • 976
У щотижневому відеозверненні до львів’ян міський голова Андрій Садовий розповів про плани ЛМКП «Львівтеплоенерго» щодо заміни теплотрас у 2013 році та проблеми, які є із тепломережами БУ КЕВ м. Львова, що підпорядковується Міністерству оборони.

Останні тижні сильно випробовують міську господарку на витривалість. Минулого понеділка сталася серйозна аварія на теплотрасі на вул. Луганській, внаслідок чого 149 будинків, 4 лікарні, 10 навчальних закладів кілька годин були без тепла. Ремонтні служби «Львівтеплоенерго» доволі оперативно спрацювали і протягом кількох годин непросту аварію було ліквідовано. Однак, такі ситуації показують нам стан мереж та підтверджують необхідність інвестицій в їх модернізацію. Скажімо, труба на Луганській, де сталася аварія, була прокладена ще в 1967 році, вона відпрацювала вже два терміни експлуатації. Минулого року ми подавали цю ділянку в план робіт на затвердження Національної комісії з питань регулювання енергетики. Тоді в Києві нам відмовили. Будемо робити все, аби цього року добитися позитивного результату.

Загалом цього року «Львівтеплоенерго» за власні кошти відремонтує понад 20 км теплотрас, 12 км труб вже лежать на складах підприємства, чекаємо на сприятливу погоду. Ремонтуємо в першу чергу ті теплотраси, які знаходяться в найгіршому стані. Ці ремонти – виключно заслуга двоставкового тарифу, на який так багато нарікань. Але є факт – лише завдяки йому ми можемо модернізувати інженерні мережі міста, адже ситуація могла б бути значно гіршою.

Скажімо, найбільших проблем слід очікувати на теплотрасах, які належать будинкам КЕВ в районі вул. Гашека, Максимовича, Стрийській. На жаль, військове відомство не приділяє жодної уваги стану інженерних мереж біля цих будинків, а вони дуже серйозно зношені.  Минулого тижня до мене звертались люди з будинків КЕВ з тривогою, що їм відключають ліфти. Таких і подібних скарг надходить дуже багато. Я регулярно прошу Міністерство оборони або змінити свою політику до своїх же будинків, або передати їх місту з відповідними компенсаціями, за які ми зможемо там провести ремонт. Зараз поступу в цьому питанні небагато.

Андрій Садовий, міський голова