«Проект рекультивації зараз проходить погодження», - А.Садовий про закриття Грибовицького сміттєзвалища

  • 03.07.2013, 16:06
  • 1047
Міський голова Львова переконаний, що Грибовицьке сміттєзвалище потрібно закривати. Вже розроблений проект рекультивації. Цей проект проходить погодження. Однак, як зазначає міський голова Андрій Садовий, найважливіше питання зараз – це нова ділянка.

Ми за останні роки мали декілька пропозицій від населених пунктів щодо розміщення там нового сміттєпереробного комплексу. Втручались політики, приїжджали до людей, люди говорили, що вони проти. На сьогодні ми переконані у можливості збудувати серйозний комплекс. Але він має бути збудований за межами міста Львова. Я надіюсь на конструктивну співпрацю з керівництвом області, що нам таку ділянку запропонують. Тоді ми готові у найшвидші терміни розпочати цей процес. Є Міжнародний банк, є його компанія МФК. Вони готові з нами далі працювати, але без ділянки це питання не  вирішується.

На сьогодні 50% сміття області вивозиться на існуючий полігон. 50% - це сміття міста. Цей полігон треба закривати. Проект рекультивації зараз проходить погодження. Ми за кошти міста рекультивацію не зробимо. Потрібні серйозні державні кошти. У бюджеті на 2014 рік треба передбачити кошти на закриття. Це треба закривати не за один рік, це складні технологічні процеси. Хочу, щоб була відповідальність усіх разом. Щоб політики розуміли, що це життя міста, області. Збурювати людей – це не правильно. Треба допомогти вирішити проблему.

Андрій Садовий, міський голова Львова