Пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі ліквідували

  • 30.05.2016, 15:36
  • Прес-служба ЛМР
За інформацією міського департаменту житлового господарства та інфраструктури, у суботу близько обіду надійшло повідомлення про загоряння на сміттєзвалищі, що у с. Великі Грибовичі Жовківського району. Оперативно розпочали роботу щодо локалізації та гасіння пожежі. Станом на 07.40 год 30 травня, полум’я загасили майже повністю, і впродовж дня обробляли струменем води всі підозрілі місця, на яких ще могло виникнути загоряння. Усього задіяно понад 20 одиниць техніки.

«Комунальні служби спрацювали так, як мали спрацювати. Пожежники, в силу можливостей та технічного оснащення, зробили майже героїчний вчинок. Ми маємо розуміти, що могла бути небезпека суцільного загоряння. На смітнику це дуже велика пожежа. Ми вчора розмовляли зі спеціалістами з Міністерства надзвичайних ситуацій. Однозначно виглядає як занесення стороннього вогнища з боку, бо місце, де загорілось, не є характерним для цього», – зазначає начальник управління житлового господарства міста Юрій Голець.

За його словами, зараз працівники Жовківського райвідділу працюють над цим питанням, тож незабаром буде офіційний висновок щодо причин виникнення пожежі.

«Щодо ситуації з перекриттям мешканцями села дороги. Ми спілкувалися з ними і сьогодні, і вчора. Вимоги зрозумілі, конкретні. Однак незрозуміло інше. 2 тижні тому ми разом із радником міського голови зустрічалися із цими мешканцями та пояснили їм, яким чином рухаємось щодо рекультивації сміттєзвалища. Зроблено перший етап – етап відводу фільтрату. Це те, що люди вимагали робити першочергово. Усі роботи, які ми робимо щодо рекультивації, ми узгоджували з громадою сіл Малехова та Грибович. І на їхню вимогу проект було названо комплексним, адже є багато проблем – не лише сміття: скажімо, гудрони, які шкідливіші в десятки, а то й сотні разів, ніж смітник. Другим етапом має стати так звана дегазація полігону. Тож для мене така вчорашня реакція є незрозумілою», – додає Юрій Голець.