«Наш проект на 75 млн євро пройшов погодження на рівні Міністерства фінансів», - мер Львова про співпрацю міста з Європейським інвестиційним банком

  • 30.09.2016, 15:22
  • Христина Процак
Проект Львова щодо рекультивації полігону ТПВ у Грибовичах та будівництва нового сміттєпереробного комплексу пройшов погодження у Міністерстві фінансів. Відтак, на проект буде виділено 75 млн євро. Також місто сподівається на конструктивний діалог з громадами Малехова та Грибович. Про це у відеозверненні повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Хочу також коротко поінформувати про актуальну ситуацію зі сміттям. Стабільно в місті спостерігається тенденція, коли близько 10 відсотків від усіх майданчиків мають проблему з регулярним вивезенням. Оперативний штаб в міру можливостей надає допомогу тим компаніям-підрядникам, які не справляються з вивезенням, шукає альтернативні місця для твердих побутових відходів. Кожного дня місто продукує орієнтовно 650 тонн сміття, яке потрібно регулярно вивозити. Після закриття полігону навантаження в місті збільшилось ще й за рахунок сміття з навколишніх районів, які також користувались Грибовицьким полігоном. Всі служби працюють практично в умовах надзвичайної ситуації.

У п’ятницю ми досягнули важливого кроку в реалізації співпраці з Європейським інвестиційним банком щодо проектів рекультивації та будівництва заводу з глибинної переробки сміття. Наш проект на 75 мільйонів євро пройшов погодження на рівні Міністерства фінансів і пройшов до другого етапу відбору. Ми планомірно рухаємось до комплексного вирішення цієї важливої проблеми.

Проект передбачає, окрім будівництва заводу, і рекультивацію та закриття існуючого полігону. Загалом ми готові приступити до цього процесу вже, не чекаючи на європейські кошти і зробили відповідну пропозицію громаді Малехова.

На жаль, наразі розуміння не досягнули. В четвер сесія сільради Малехова вкотре відкинула нашу пропозицію щодо співпраці. Я не буду приховувати, що це серйозно ускладнює нашу ситуацію, адже знаходити нові полігони стає все складніше. Але така позиція сільської громади, на жаль, не вирішує і проблему самого села. Адже ситуація на полігоні, якщо не розпочати його рекультивацію, стабілізацію, лише погіршуватиметься.

Є певна недовіра, є серйозний вплив ззовні, але у нас нема вибору, як через діалог і пошук компромісу з громадами Малехова та Великих Грибовичів вийти на конструктив», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

відео: Андрій Андрух