«Ситуація з вивозом сміття перейшла в стан надзвичайної», - мер Львова Андрій Садовий

  • 19.01.2017, 12:45
  • 690
  • Ганна Пищула
Сьогодні, 19 січні, відбувається позачергова сесія Львівської міської ради. Головне питання обговорення – критична ситуація з вивозом твердих побутових відходів у місті.

«Сьогодні сміття не вивозиться. Його просто фізично немає куди вивозити. З 6 перевізників 2 компанії не мають куди вивозити, 4 компанії ледве справляються з цими об’ємами. І ситуація ускладнюється кожен день. Якщо буде потепління, то можуть бути інші негативні наслідки.

Вчора ми збиралися з комісією з надзвичайних ситуацій, прийняли відповідне звернення до голови обласної комісії і державної. Також я мав розмову з головою обласної комісії, з Прем’єр-міністром України, з послами Польщі, Канади, та звернувся до представників всіх міжнародних екологічних ситуацій, щодо ситуації, яка в нас склалася.

Сьогодні, на сесії, я пропоную прийняти рішення, в основі якого лежать думки озвучені на засіданні комісії по надзвичайних ситуаціях. Ми повинні в кожному районі Львова мати перевантажувальні станції. Тут можна буде перевантажувати відходи для того, щоб їх безпечно транспортувати різними видами транспорту та на різні відстані. Також нам потрібно у кожному району Львова мати відповідні пакувальні установки, щоб зменшувати в кілька разів об’єм сміття. Обмотувати його поліетиленом, щоб це безпечно перевозити.

Також наголошую, що я категорично проти, щоб на території Львова були будь-які полігони. Адже це заборонено чинним законодавством.

Тому, прошу, щоб ми сьогодні підтримали рішення комісії з надзвичайних ситуацій і виділили кошти, щоб придбати відповідне устаткування і змогли з гідністю вирішити надзвичай ситуацію, яка склалася в нашому місті. Прошу відкинути з дискусій і обговорення політичний аспект. Це завтра. Сьогодні нам треба дбати про громадян, дбати про безпеку у місті Львові», - сказав під час засідання мер Львова Андрій Садовий.