«Коли сміття брикетоване, його можна транспортувати різними способами», – А. Садовий

  • 19.01.2017, 12:46
  • 562
  • Марія Демчина
Як розповів сьогодні під час позачергової сесії Львівської міської ради мер Львова Андрій Садовий, у Львові не допустять накопичення сміття, але коли воно є брикетоване, то його можна транспортувати різними способами. Тоді вирішуються питання і об’єму сміття, і безпеки під час його транспортування.

«Ще в 2012 році, коли ми почали працювати з міжнародною компанією Світового банку, ми чітко визначили, що у Львові потрібен завод, де має бути механіко-екологічна переробка. І це підтверджується фахівцями Європейського інвестиційного банку, які приїжджали до Львова і працювали тут. Зараз також працює експертна команда міжнародних фахівців, і вони всі підтверджують, що для України в сьогоднішній умові – виключно механіко-екологічна  переробка. Спалення, плазми – це все мільйони, а таких грошей нема, і ніхто їх не дасть.

Власне, брикетування відходів, яке стискає їх в шість разів і обмотує поліетиленом, дає можливість рік часу нормально зберігати це сміття, транспортуючи. Ми категорично не допустимо жодних накопичень сміття у місті Львові. Його треба вивозити, але коли воно є брикетоване, можна його вантажити в поїзди, можна транспортувати різними способами. Тоді вирішуються питання і об’єму сміття, і самої безпеки під час його транспортування. Це є пропозиція комісії з надзвичайних ситуацій, і я її максимально підтримую, тому що це базується на міжнародному безпечному досвіді», - наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.