«Я категоричний противник будь-яких полігонів ТПВ на території міста Львова», – А. Садовий

  • 19.01.2017, 13:46
  • 989
  • Прес-служба ЛМР
Ситуація із відходами у Львові – надзвичайно складна: у 2 компаній-перевізників, які працюють на території міста, відсутні можливості щодо їх вивезення, у решти 4 – вони обмежені. Відтак, позачергова сесія міськради ухвалила план екстрених заходів для недопущення виникнення надзвичайної екологічної ситуації у Львові, затвердивши облаштування 5 тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування сміття у районах міста. Як підкреслює мер Львова Андрій Садовий, не йдеться про розміщення жодних полігонів на території міста, адже це заборонено законодавством.

фото: Олександр Мазуренко

«У Львові склалась неординарна критична ситуація. Станом на сьогодні, відходи з приблизно третини майданчиків невивезені. Дві фірми-перевізники фізично не мають куди їх вивозити. Ще 4 компанії мають дуже обмежені можливості. Ситуація може погіршуватись, адже якщо температура довкілля буде підніматися, це може спричинити дуже серйозні екологічні загрози. Зараз усі служби міста працюють у посиленому режимі. Ми стараємось робити все можливе, щоб не було біди», – зазначив міський голова.

Він також відзначив, що під час учорашнього засідання Міської комісії з ТЕБ і НС було скеровано звернення про термінове скликання Обласної та Державної комісій, однак наразі жодна з них не зібралась. «Обласна вчора не змогла зібратися. Сьогодні наче також не збирається. Можливо – завтра. Хоча це питання потребує нагального вирішення. Учора ввечері я мав розмову і з Прем’єр-міністром України, який є головою Державної комісії. Я поінформував його про стан справ. Він сказав, що буде думати, яким чином допомогти. На моє переконання, це вирішується елементарно просто: Львів має, грубо кажучи, 25 великих машин зі сміттям щодня, а це всього по 1 машині по сусідніх областях і частина – на полігони Львівщини. Тобто повинна бути політична воля. 8 місяців її немає, і щодня у нас виникає складна проблема – як такий великий об’єм сміття вивезти з міста. Останнім часом почалося масове блокування усіх полігонів. Люди просто опускають голови, мовляв – перевірки, силовики, адмінресурси. Нетипова ситуація. Коли я вчора спілкувався з послами іноземних країн, вони були просто шоковані. Я собі просто не уявляю такої ситуації в жодній європейській демократичній країні. Це неможливо. Спілкувався з мерами наших партнерських міст. Вони також шоковані. Усі навіть готові приймати львівське сміття.

Учора ввечері ми прийняли рішення зібрати сесію міської ради. Вранці відбулася ще одна комісія з надзвичайних ситуацій, яка рекомендувала визначити на території Львова перевантажувальні станції і придбати обладнання для брикетування відходів. Брикетування дає можливість транспортувати сміття на дуже довгі дистанції безпечно, адже це герметична упаковка, тобто вона не створює жодних проблем, не має запаху, і такі відходи достатньо довго можуть знаходитись чи в транспорті, чи на інших полігонах. Ми обладнаємо ці приміщення відеокамерами, щоб усі бачили, що це безпечно і жодних побічних ефектів тут немає. Ще раз наголошую: я категоричний противник будь-яких полігонів на території міста Львова. Це заборонено чинним законодавством. Ми говоримо лише про вивезення. Попередні угоди з підприємствами на прийом брикетованого сміття ми маємо», – додав Андрій Садовий.

За словами мера, цьогоріч стартує будівництво сміттєпереробного заводу, який працюватиме за технологією механіко-біологічної переробки. Спалення відходів наразі недоступне для міста, адже такі заводи коштують понад 100 млн євро. «На сьогодні механіко-біологічна переробка – це єдина технологія, прийнятна для нас. Наша співпраця з Європейським інвестиційним банком передбачає завод, рекультивацію існуючого полігону, яку потрібно провести, а також будівництво нового. Звичайно, доповнюватимемо цю суму і з міського бюджету. Львів – інтелігентне місто, і мені приємно, що сьогодні громада – єдина в цій проблемі. Це не є сміття моє – воно наше спільне. Подібні ситуації були в різних містах світу», – відзначив міський голова.

відео: Андрій Андрух