«Ситуація з повним ігноруванням кризи з боку державних органів влади переходить межі здорового глузду», - А. Садовий

  • 20.01.2017, 14:07
  • 833
  • Христина Процак
Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував ситуацію, що склалась в місті з вивезенням сміття. Також мер зазначив, що досі не отримав відповіді від ЛОДА щодо скликання комісії з надзвичайних ситуацій, про що було скероване відповідне звернення за результатами міської комісії з надзвичайних ситуацій. також мер Львова звернувся з проханням розглянути це питання на державній комісії з надзвичайних ситуацій.

«Коротко про ситуацію зі сміттям у місті.

Внаслідок тривалого та системного блокування міста на майданчиках почало накопичуватись багато невивезеного сміття. Ситуація ускладнюється тим, що за тиждень синоптики прогнозують плюсову температуру. Відтак, місто повідомило державні органи влади про виникнення передумов для надзвичайної екологічної ситуації.

У четвер відбулось позачергове засідання сесії львівської міської ради, на якому було ухвалено план екстренних заходів по недопущенню непередбачуваних наслідків.

Зокрема, ми визначили 5 місць у Львові, на яких будуть облаштовані тимчасові майданчики в кожному районі міста для перевантаження та брикетування ТПВ. Що це означає. На сьогодні усі полігони України, з тих чи інших причин – найчастіше внаслідок адміністративного тиску, відмовляються приймати сміття зі Львова.

Ми опрацювали альтернативні варіанти. План наступний - на 5-х майданчиках у Львові сміття внаслідок брикетування буде зменшуватись в шість разів, герметично упаковуватись в промислову плівку та перевантажуватись для подальшого транспортування. В такому стані ТПВ буде значно легше і дешевше перевозити, і легше знаходити місця для складування. Це не вирішує питання в комплексі, але може дозволити відвернути загрозу екологічної кризи.

Це також не знімає проблеми відсутності державної допомоги. Ситуація з повним ігноруванням кризи з боку державних органів влади, а подекуди відвертим саботажем, переходить межі здорового глузду. Обласна державна адміністрація досі станом на обід п’ятниці з невідомих мені причин не провела засідання комісії з надзвичайних ситуацій, попри наші неодноразові та офіційні звернення. В середу я також мав розмову з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та вкотре звернувся з проханням розглянути кризу на державній комісії з надзвичайних ситуацій. Відповіді наразі нема. 

Мені дзвонять посли іноземних держав, міжнародні екологічні організації, мери міст-партнерів з-за кордону з питанням, чим допомогти Львову. І жодної пропозиції допомоги з боку рідної держави.

Я хочу запевнити громаду в одному – що не зважаючи на неординарність ситуації та перешкоди від тих, хто мав би допомагати, я зроблю все можливе, аби ми пройшли це випробування і вийшли з нього з гідністю», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

відео: Андрій Андрух