«Потрібно негайно приступити до виконання протиаварійних робіт на Грибовицькому полігоні», - Сергій Бабак

  • 23.01.2017, 13:48
  • 1221
  • Ганна Пищула
Сьогодні відбувся робочий виїзд на Грибовицький полігон ТПВ. Директор Департаменту житлового господарства та інфраструктури озвучив інформацію щодо критичної ситуації, яка може бути спричинена зсувом на сміттєзвалищі.

фото: Роман Балук

«На сьогодні тіло полігону рухається. Якщо не провести жодних запобіжних заходів, і полігон буде рухатися далі, то відбудеться викид фільтратів на зовні. Відповідно щоб цього не допустити, цю частину полігону, яка зсунулася і продовжує рухатися, над нею потрібно зробити рівномірний купол. Це дасть можливість зафіксувати рухоме тіло полігону.

По-друге. Ми вже відпрацювали з науковцями один з методів очистки фільтратів, щоб привести їх до норми, і могти скидати в очисні споруди. Для цього потрібно побудувати ще одну дамбу. Якщо б стався порив існуючої дамби, то друга зможе його втримати. І саме ці роботи потрібно розпочати негайно.

Своєю чергою, місто вже звернулося до Прем’єр-міністра України про залучення коштів із резервного фонду держави. Також Львів готовий виступити в частині співфінансування цих робіт. Реальна сума робіт становить 50 млн. грн..

Також, щоб розпочати роботи потрібен дозвіл Малехівської сільської ради про виділення додатково земельної ділянки, куди б мала зайти будівельна техніка. Адже, відповідно до чинного законодавства, ми не можемо почати роботи на ділянці, яка не є виділена. Наразі такого дозволу в нас нема.

Ми мали розмову з сільським головою Малехова, з депутатами Малехівської сільської ради. Зараз розробляються проект проведення протиаварійних робіт на полігоні. З ним будуть ознайомлені депутати і голова, щоб вони прийняли відповідне рішення, яке вважатимуть за потрібне.

Та вкотре наголошую, треба негайно приступати до виконання цих робіт. Якщо відбудеться зсув і відбудеться викид фільтратів, - це буде надзвичайна ситуація. Ми не маємо права її допустити, а навпаки, докласти спільних зусиль, щоб її випередити», – розповів Сергій Бабак.

фото Роман Балук

Як додав заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, упродовж минулого року місто 24 рази зверталося в Міністерство регіонального розвитку для отримання погодження щодо проекту рекультивації Грибовицького полігону та будівництва сміттєпереробного комплексу. «Це щоб зрозуміти суть того, скільки часу питання затримується. І це ж не кошти Міністерства – це кошти Європейського інвестиційного банку», – підкреслив посадовець.