«Львів має можливість отримати до 75 млн євро для будівництва нового заводу, рекультивації існуючого і будівництва нового полігону», - А. Садовий

  • 25.01.2017, 13:36
  • 775
  • Марія Демчина
Сьогодні відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо вивезення твердих побутових відходів у Львові. Під час доповіді міський голова Андрій Садовий наголосив, що на сьогодні є два критичні питання: куди конкретно, на які полігони вивозити відходи зі Львова, та необхідність якнайшвидшого відновлення протиаварійних робіт на полігоні ТПВ у с. Великі Грибовичі, щоб не допустити екологічної біди. Також міський голова зазначив, що Львів підтримує процеси, які відбуваються в області щодо будівництва сміттєпереробних заводів, однак потрібне чітке розуміння, якою буде кінцева технологія та умови такого процесу. Також мер наголосив, що Європейський інвестиційний банк готовий на вигідних умовах інвестувати у будівництво такого комплексу у Львові та що місто має можливість отримати до 75 мільйонів євро для будівництва нового заводу, рекультивації існуючого і будівництва нового полігону.

«Інвестуючи кошти, інвестор хоче отримати прибуток. Враховуючи складну економічну ситуацію, сьогодні кредитні ресурси на ринку для інвестування в Україну є дуже дорогі. У 2012 році Львів шукав інвестора для будівництва відповідного комплексу. Нашим партнером була Міжнародна фінансова корпорація. Пройшовши весь цикл, ми не знайшли жодного інвестора, який би в цей час був готовий інвестувати на умовах, які коректні  і вигідні для громади міста Львова. Розуміючи це, ми почали перемовини з Європейським інвестиційним банком, який готовий виділяти кошти на 20-25% років під 1% річних.  

Рік тому Верховна рада ратифікувала угоду, відповідно до якої Львів має можливість отримати до 75 мільйонів євро для будівництва нового заводу, рекультивації існуючого і будівництва нового полігону. Очікую, що Міністерство зробить все необхідне, щоб цей процес був організований якомога швидше.  

Ми підтримуємо процеси, які відбуваються в області щодо будівництва заводів. Але між такими заводами має бути якісна координація, бо якщо один з них через певні обставини може вийти з ладу, то інший має підстраховувати. Львів братиме участь у цьому процесі, координуючи роботу в області. Для цього ми хочемо зрозуміти, яка буде кінцева технологія та кінцеві умови.

Питання сміття – не є питанням сьогоднішнього дня, тому все-таки центральні органи влади чи місцеве самоврядування мають мати вплив на цей процес,  щоб він не ставав форс-мажорним.  Тому Львів за координацію і за співпрацю», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

відео: Андрій Андрух