«Французький уряд ухвалив рішення про надання гранту 650 тис євро на проектну документацію щодо закриття та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища», - А. Садовий

  • 03.03.2017, 13:45
  • 2564
  • Христина Процак
Французький уряд ухвалив рішення про надання гранту у розмірі 650 тисяч євро на повний пакет проектної документації щодо закриття та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Про це повідомив у відеозверненні міський голова Львова Андрій Садовий. Також мер зазначив, що досі нема фінального погодження з боку Мінрегіонбуду щодо затвердження угоди з Європейським інвестиційним банком. А 18 машин, які везли ТПВ зі Львова на інші полігони, були затримані та заарештовані.

«Наприкінці січня, в момент найжорсткішого блокування вивезення сміття зі Львова, я звернувся до міжнародних організацій та урядів іноземних країн з прохання про допомогу. Багато в чому саме завдяки міжнародному резонансу нам вдалось частково зняти блокаду та очистити місто. Сьогодні я хочу озвучити ще один ефект цього звернення.

Французький уряд ухвалив рішення про надання гранту у розмірі 650 тисяч євро на повний пакет проектної документації щодо закриття та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

Всі роботи, відповідно до умов гранту, виконає французька компанія Еджіс, яка має досвід розробки проекту рекультивації та нагляду за роботами на одному з найбільших в Європі сміттєвих полігонів у Марселі.

Маючи таку підтримку в цьому питанні від європейських держав, я вкотре змушений наголосили про те, що з боку української влади ми маємо протилежну ситуацію. Я сьогодні назву лише два факти:

  • по-перше, ми і досі не маємо фінального погодження з боку Мінрегіонбуду щодо затвердження угоди з Європейським інвестиційним банком. Ця угода дозволила б нам негайно почати роботи з будівництва нового комплексу. Жодних інших причин для такого саботажу, як свідоме перешкоджання реалізації проекту, я на сьогодні не бачу.
  • по-друге, ми уже фіксуємо відновлення практики блокування вивезення сміття зі Львова. На сьогодні 18 машин, які везли ТПВ зі Львова на інші полігони, були затримані та заарештовані. Не брались до уваги ні офіційні угоди з полігонами, ні всі необхідні документи на перевезення», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.