«Важливо, щоб результати цього меморандуму лягли в конкретні угоди», - А. Садовий

Сьогодні, 21 квітня, за участю віце-прем’єр-міністра України у Львові підписано Меморандум про співпрацю між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою, Львівською міською радою та органами місцевого самоврядування, на території яких розташовані полігони/звалища захоронення твердих побутових відходів, щодо поводження з ТПВ, які утворюються у місті Львові. Загалом сміття готові приймати 19 полігонів області. За словами підписантів, солідарність у підтримці Львова допоможе подолати кризу з вивезенням сміття, а Львів має стати прикладом розробки правильної стратегії поводження з ТПВ.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Хочу подякувати всім, хто протягом 11 місяців протягнув руку допомоги місту Львову, хто займав принципову і тверду позицію. Сьогодні це наша спільна перемога, я дякую всім, хто до неї долучився. Дай Бог, щоб результати цього меморандуму лягли в конкретні угоди і ми показали приклад. Ми з місцевого бюджету готові виділити орієнтовно 70 млн грн, щоб привести до пуття полігони, які знаходяться у Львівській області.

Ми маємо амбіцію збудувати дуже потужний завод з глибинної переробки сміття. Ми вже беремо зобов’язання - на цей завод ми будемо приймати відходи інших міст, будемо допомагати, бо жодного такого сучасного заводу на території України нема.

Меморандум означає, що полігони, які знаходяться на території Львівської області, будуть відкриті, щоб ми могли вивозити туди відходи. Ми будемо допомагати міським радам через виділення субвенцій, щоб вони ці кошти могли, в першу чергу, використовувати на процеси рекультивації існуючих полігонів і на вирішення тих соціальних проблем, які є першочергові. Це мудро, міські голови сьогодні щасливі, що ми маємо можливість публічно підписати таку угоду. Всі повинні цьому сприяти та допомагати», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Також мер прокоментував питання журналістів щодо іміджу міста через ситуацію, яка склалась зі сміття.

«Імідж Львова зіпсувати не можливо. Львів за свою історію пережив багато не простих періодів. Ми з них завжди виходили з честю. Якщо б не тверда позиція громади міста Львова, ситуація могла б розвиватись по-іншому. Сьогодні я дякую всім, хто разом з нами, хто допомагає. Ми з честю повинні вийти на новий етап.

Якщо будуть місця, де можна легітимно вивозити, це буде системно, то нема жодних проблем перевізнику вивезти відходи на полігон, який буде відкритий.

Ми вивозили і вивозимо. 11 місяців ми надзвичайно складно працюємо і не допустили екстремальних ситуацій. Певна кількість майданчиків була переповнена. Сьогодні близько 20%, а 80% - чисті. Це дуже не простий процес.

Думаю, люди більше не будуть робити речі, які не личить робити українцям в час, коли ми маємо ворога на своїй землі. Треба бути разом, треба сконцентровувати зусилля, щоб вирішувати проблему. Якщо буде системно організована робота, то проблем не буде. Полігони готові, вони отримають додатковий ресурс, ми отримаємо можливість, щоб місто було чисте.

Якщо державні органи влади будуть займати чітку позицію, я не бачу проблеми», - зазначив Андрій Садовий.

Також мер прокоментував питання журналістів щодо можливого підняття тарифів за вивезення ТПВ.

«На моє переконання, тарифи треба коригувати тоді, коли покращується якість. Ми повинні враховувати ті фактори, коли росте мінімальна зарплата, ми повинні коригувати тарифи на певний відсоток. Збудувавши новий завод, ми будемо стояти перед питанням підняття тарифів, але не того європейського рівня, ми до цього не готові. Ми як місто будемо брати більшу відповідальність на себе. В людей сьогодні нема грошей, щоб платити значно більші суми», - додав мер Львова Андрій Садовий.

Щодо співпраці міста з Європейським інвестиційним банком, мер додав, що місто очікує на кінцеве погодження від Уряду.

«Пройшов перший етап. Місто Львів потрапило в цю групу. Має ще бути другий етап, третій. Паралельно Європейський банк реконструкції та розвитку також готовий нам допомагати, але це вже банк буде озвучувати особисто. Насправді охочих допомогти Львову більше, ніж я думав, але це люди, які живуть в інших країнах, це міжнародні структури, які солідарні з нами, які розуміють, що така проблема вирішується швидко», - зазначив Андрій Садовий.

Також мер зазначив, що прес, який встановили на вул. Шевченка, екологічний, пройшов всі експертизи.

«Ця пресувальна станція потрібна, бо вона буде використана як кінцевий цикл при будівництві заводу, бо відходи, які будуть залишатись, треба буде пресувати і транспортувати на полігони. Ця пресувальна станція потрібна. Цей прес безпечний, екологічно пройшов всі експертизи, використовується у багатьох країнах світу», - додав Андрій Садовий.