ЛКП «Залізничнетеплоенерго» покращить якість надання послуг споживачам у новому опалювальному сезоні: на усіх ЦТП підприємства буде встановлено диспетчеризацію

У Львові триває підготовка до нового опалювального сезону 2017-2018 року. Зокрема, на одному із теплопостачальних підприємств Львова – ЛКП «Залізничнетеплоенерго», яке обслуговує Залізничний район Львова, тривають ремонтні роботи на об’єктах теплопостачання: проводиться заміна теплових мереж, ремонт основного і допоміжного обладнання в котельнях і ЦТП. Активно тривають роботи із встановлення диспетчеризації в ЦТП. До кінця року на усіх ЦТП ЛКП «Залізничнетеплоенерго» буде встановлено диспетчеризацію.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

Як повідомили у ЛКП «Залізничнетеплоенерго», всього на підприємстві є 33 ЦТП, які забезпечують гарячим водопостачанням 370 багатоквартирних житлових будинків. На сьогодні проведено диспетчеризацію 27 ЦТП для 303 ж/б — це 82% від загальної кількості. Залишилось ще 6 ЦТП (вул. Петлюри, 37А; вул. Кульчицької, 9А; вул. Кульчицької, 16А; вул. Любінська, 97А; вул. Виговського, 79А; вул. Шевченка, 348А; вул. Перфецького, 1А), які обслуговують 67 ж/б. До кінця року на підприємстві планують встановити диспетчеризацію і на цих об’єктах. Роботи в основному підприємство проводить власними силами. Вартість встановлення диспетчеризації на одному ЦТП становить близько 30 тис. грн. За словами головного інженера ЛКП «Залізничнетеплоенерго», при залученні сторонніх організацій вартість робіт може бути дорожчою.

«Диспетчеризацію встановлюємо з метою покращення надання якості послуг нашим споживачам з підігріву гарячої води на подачі теплоносія в час опалювального сезону. Диспетчеризацію вже встановлено на 27 ЦТП. На 6 ЦТП триває робота. Монтажні роботи вже завершилися, залишається провести наладку. Тому до початку опалювального сезону у нас буде встановлено диспетчеризацію на усіх ЦТП», - розповів Віталій Камінський, головний інженер ЛКП «Залізничнетеплоенерго».

За його словами, завдяки диспетчеризації покращується якість надання послуг, адже в он-лайн режимі цілодобово диспетчер бачить роботу ЦТП – усі параметри роботи ЦТП, зокрема параметри подачі гарячої води і теплоносія, виведені на монітор комп’ютера в диспетчерському пункті котельні.

«Проведення диспетчеризації на підприємстві забезпечує не тільки повну роботу в автоматичному режимі центральних теплопунктів, а дає можливість цілодобово, в реальному часі, диспетчеру здійснювати моніторинг параметрів (теплоносія, який подається з котельні, а також температуру та тиск в системі гарячого водопостачання на виході з бойлерної до споживачів), роботу обладнання (насосів в системі холодного та гарячого водопостачання), що забезпечує якісне надання послуг споживачам. В аварійних ситуаціях (вимкнення напруги, зупинка насосів та інше) диспетчер оперативно про це інформує оперативний персонал котельні, аварійну бригаду та інші служби для усунення цих несправностей», - додав Віталій Камінський.

Зокрема, диспетчеризацію вже встановлено на 4 ЦТП, які отримують теплоносій від котельні на вул. Караджича, 11а. На моніторі диспетчера виведено усі параметри роботи 4 ЦТП.

«Ми маємо виведену інформацію із 4 ЦТП, які обслуговуються нашою котельнею – це ЦТП на вул. Баштанна, вул. Виговського, вул. Мисливська, вул. Патона. На комп’ютері відображаються параметри температури гарячої води, яка подається від цих ЦТП до будинків мешканців. Також бачимо, з якою температурою гаряча вода повертається до нас на котельню. Зранку і ввечері маємо більший розбір гарячої води, тому вона повертається меншої температури, ніж зараз.

В опалювальний сезон у нас відображатиметься також температура теплоносія, який йде на обігрів помешкань. І відповідно до встановленого графіку регулюватимемо температуру теплоносія, відповідно до температури зовнішнього повітря.

Диспетчеризація працює в автоматичному режимі: усі параметри роботи ЦТП бачимо цілодобово і можемо оперативно реагувати, якщо відбуваються якість зміни», - розповів оператор котлів ЛКП «Залізничнетеплоенерго» Петро Ільків.

Нагадаємо, до нового опалювального сезону ЛКП «Залізничнетеплоенерго» готує 19 котелень, 33 ЦТП і 133,83 км теплових мереж.

Відповідно до складеного «Плану робіт з підготовки ЛКП «Залізничнетеплоенерго» до опалювального сезону 2017-2018 рр., включаючи заходи щодо зменшення енергоспоживання», будуть виконані такі роботи: замінена на попередньоізольовані труби теплових мереж; ремонт котлів; встановлення лічильників холодної води та лічильників води на лінії підживлення; монтаж приладів КВПіА; ремонт насосного обладнання; ремонт теплообмінників; ремонт електрообладнання та ін.

«Роботи по підготовці до нового опалювального сезону ми розпочали зразу ж після закінчення попереднього, фактично з квітня. У травні ми провели традиційні щорічні гідравлічні випробування на міцність та щільність трубопроводів теплової мережі. Найслабших місць на теплотрасах цього року виявилося 39. На сьогодні 29 ділянок вже замінено. Залишається ще 10. Частина з них вже в роботі. На 1 вересня плануємо забезпечити повну готовність наших об’єктів до опалювального сезону», - додав головний інженер ЛКП «Залізничнетеплоенерго» Віталій Камінський.