Підсумки за 2017 рік: інфраструктура

  • 03.01.2018, 16:50
  • Ганна П’єх
Інфраструктура Львова оновлюється. У 2017 році побудовано нові велодоріжки, відремонтовано вулиці, проведено ремонт та заміну інженерних мереж і численні заходи в напрямку вирішення ситуації з поводженням з твердими побутовими відходами: для будівництва сучасного заводу з глибинної переробки сміття та підтримка ініціативи «Zero waste».

Сучасний завод з глибинної переробки сміття.

Підписано Угоду про наміри кредитного фінансування, за умовами якого від ЄБРР місто отримає 25 млн євро кредитних коштів та 10 млн євро грантових для будівництва сміттєпереробного заводу. Оголошено тендер на будівництво 15 свердловин та проведення дослідження кількості і складу біогазу на Грибовицькому полігоні.

Zero Waste.

Львів став першим українським містом, яке долучилося до ініціативи «Zero waste». Ключовий акцент ініціативи на роздільному сортуванні, повторному використанні та вторинній переробці. Контейнерні майданчики Львова ознакували наліпками для роздільного сортування: органічні відходи; змішані відходи; пластик; скло.

Ремонти доріг.

Відремонтовано більше 300 тис. м2 доріг. Розпочато капітальний ремонт вулиці Личаківської (від вул. Мечникова до вул. Пасічна). Проведено капітальний ремонт дороги на вул. Чернівецькій (з кільцем розвороту трамвая), вул. Митрополита Андрея, вул. Богданівській, вул. Пулюя-Трускавецька, вул. Зимновідська-Станційна та ін.

Ремонт мереж водопостачання.

Замінили 13,5 км аварійних ділянок водопроводів, у тому числі повністю оновили водогони на вулицях Сельських, Щоголєва, Січнева, Горівська, Ярова, Бахматюка, Поморянська, Січова, Полуднева, Болбочана. На території обласного перинатального центру на вул. Джорджа Вашингтона, 6 виконано роботи з капітальної реконструкції водопровідної насосної станції.

Нові гідрозатвори.

Підготовлено пропозиції щодо почергового ремонту дощової каналізації та встановлення гідрозатворів на дощоприймачах на 7 ділянках у центральній частині міста в кількості 868 гідрозатворів. Роботи завершили цього року.

Ремонти шляхопроводів.

Проводилися завершальні роботи на новозбудованому шляхопроводі на вул. Городоцька, 166. Міст не лише реконструювали, а й розширили проїжджу частину до чотирьох смуг на ділянці від «Хлібзаводу» до вул. Сяйво. На це у міському бюджеті було закладено 27 млн грн.

Каналізування вулиць.

Прокладено 2 км нових колекторів у неканалізованих районах міста, що дало змогу підключитися до мереж водовідведення мешканцям вулиць Тракт Глинянський, Кошова, Козацька, Січова, Полуднева, Лучкая, Світла, Ряснянська, Брюховецька, Старознесенська, Балкова, Горіхова, Теребовельська, Миргородська, Корецька.

На перехресті вул. Личаківська-Мечникова замінено 30 м колектора, діаметром 1200 мм, який знаходився на глибині 7,5 м, а від перехрестя вулиць Личаківська-Мечнікова до вул. Б.Котика вже прокладено 370 метрів нового колектора.

Велоінфраструктура.

У Львові побудовано орієнтовно 100 км велодоріжок та встановлено 24 станції муніципального велопрокату NextBike. У цій системі зареєстровано понад 10 тис. користувачів, цьогоріч здійснено понад 7,5 тис поїздок.