«Якщо б пресувальна лінія в Рясне запрацювала, то нам вдалося б в рази зменшити кількість сміття», - С. Бабак

За словами Сергія Бабака, заступника міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, якщо б була введена в роботу пресувальна лінія в Рясне, вдалося б в рази зменшити кількість сміття і, відповідно, зменшити витрати на перевезення ТПВ.

«Громадські організації не дали змогу навіть змонтувати прес, хоча від нього шкоди менше, ніж від смітників, які стоять поруч будинку. Хочу наголосити, якщо б ця пресувальна лінія запрацювала, то це зменшило б в 6 разів обсяг сміття, яке треба вивозити. Відповідно, зменшилися б витрати на перевезення ТПВ.

Однак нам не дали цього зробити. Тому цей прес зараз знаходиться під охороною, він не змонтований. Він буде перенесений і задіяний в роботі як складова частина сміттєпереробного комплексу. Він здатний сортувати пластик, папір і інше сміття», - розповів Сергій Бабак.

За словами посадовця, французька фірма «Egis» також дала основні технічні, концептуальні рішення, які місто буде використовувати при будівництві сміттєпереробного комплексу.

«Фірма «Egis» аналізувала земельні ділянки, які найкраще підходять для будівництва сміттєпереробного комплексу і надавала відповідні рекомендації. Усі їхні пропозиції і технічні рішення ми будемо враховувати в роботі. Зараз маємо ухвалу сесії Львівської міської ради щодо виділення земельної ділянки на вул. Пластовій для будівництва такого комплексу», - додав Сергій Бабак.

відео: Андрій Андрух