Спорудження «сухого» фонтану біля Оперного театру здійснюватиметься в комплексі з реконструкцією (капітальним ремонтом) площі перед театром

  • 22.03.2018, 18:47
  • 1337
  • Ганна Пищула
Депутати Львівської міської ради підтримали ухвалу «Про внесення змін до Ухвали № 350 від 17.03.2016р. «спорудження «сухого» фонтану біля Оперного театру «До Львівської міської ради в березні 2016 року від імені компанії «Сокар Україна» звернувся благодійний фонд «Сокар-Благо» з пропозицією розмістити фонтан на центральному проспекті м. Львова навпроти Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, що розташований в зоні історичного ареалу м. Львова, яка знаходиться під захистом ЮНЕСКО (UNESCO) — Організації Об'єднаних Націй з питаннях освіти, науки і культури (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization).

Розглянувши згадане звернення, Львівська міська рада схвально сприйняла пропозицію реконструкції фонтану і надала цій події широкого розголосу шляхом поширення інформації та надання медійної підтримки проекту реконструкції, що був розроблений архітектурним бюро «Юнаков Архітект».

Після інформаційного розголосу було створено робочу групу щодо максимального сприяння з реконструкції площі. Разом з тим активність щодо даного проекту зі сторони благодійного фонду «Сокар-Благо» дещо знизилась, а згодом можна було спостерігати її відсутність.

До сьогоднішнього дня Львівська міська рада отримує безліч запитів щодо стану реалізації проекту реконструкції фонтану та площі на центральному проспекті м. Львова.

Враховуючи готовність інвестора здійснити спорудження нового фонтану на пр. Свободи, виникла необхідність здійснювати вказані дії в сукупності з реконструкцією (капітальним ремонтом) площі перед національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької», - доповів Юліан Чаплінський, начальник управління архітектури та урбаністики.

Відповідно до прийнятої ухвали міська рада прийняла:

- надати згоду Галицькій районній адміністрації на демонтаж фонтану перед Львівським національним академічним театром опери та балету ім. С. Крушельницької на пр. Свободи балансовою вартістю 1 478 940,00 грн.;

- надати згоду Галицькій районній адміністрації та благодійному фонду «Сокар Благо» на укладення договору про спільну діяльність щодо спорудження «сухого» фонтану за умови попереднього погодження проекту цього договору з постійною комісією інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики, постійною комісією законності, депутатської діяльності та свободи слова, постійною комісією з питань комунальної власності і постійною комісією архітектури, містобудування та охорони історичного середовища;

- проект спорудження «сухого» фонтану попередньо погодити з постійною комісією інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики, постійною комісією законності, депутатської діяльності та свободи слова, постійною комісією з питань комунальної власності і постійною комісією архітектури, містобудування та охорони історичного середовища;

- надати управлінню архітектури та урбаністики департаменту містобудування функції замовника проектно-кошторисної документації капітального ремонту території із спорудженням «сухого» фонтану перед Львівським національним академічним театром опери та балету ім. С. Крушельницької на пр. Свободи.

Відповідно управлінню архітектури та урбаністики департаменту містобудування має укласти договір з проектною організацію на виготовлення проектно-кошторисної документації капітального ремонту території із спорудженням «сухого» фонтану перед Львівським національним академічним театром опери та балету ім. С. Крушельницької на пр. Свободи, та отримати експертний висновок у відповідній експертній організації проектно-кошторисної документації відповідно до вимог законодавства України. Після експертизи передати проектно-кошторисну документацію, висновок експертної організації та технічні умови Галицькій районній адміністрації для подальшої реалізації проекту капітального ремонту території із спорудженням «сухого» фонтану перед Львівським національним академічним театром опери та балету ім. С. Крушельницької на пр. Свободи.