Комунальні служби миють дороги і тротуари після зимового періоду

Як повідомили у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР, комунальні служби міста продовжують прибирати дороги, хідники, прибордюрну частину від залишків піску після зимового періоду. Спочатку вулиці прибирають двірники, потім чистять порохотягами та миють. У Галицькому районі миття тротуарів і вулиць планують проводити постійно протягом весняного і літнього періоду. По інших районах міста буде розроблено графік миття доріг.

«Після зими ми максимально очищаємо дороги, тротуари від піскосуміші. До Великодніх свят і після Великодніх свят працювали двірники і забирали цю піскосуміш. Вдень одне ШРП вивозило 5-6 машин сміття. Зараз до роботи задіяні порохотяги, вони очищають прибордюрну частину. У нас є три порохотяги. Вони працюють і вдень і вночі. Складені графіки роботи порохотягів. Вночі вони забирають в середньому по два бункери пороху і це безперервний процес. На превеликий жаль, зараз ще є трохи піскосуміші під бордюрами, бо під час зимового періоду ми посипали і хідники і дороги, які зараз треба очистити. Хочу зазначити, що зима була довгою. Практично до Великодніх свят ще падав сніг і було холодно. Тому у нас було дуже мало часу для якісного прибирання доріг.

Зараз маємо такий період часу, що можна мити хідники. Тому максимально прибрані догори миємо, щоб вони були чистими. Саме у весняний період часу, є така добра у нас практика мити тротуари. Спочатку їх якісно замітають двірники, а потім, з самого ранку, з 06.00 год – 06.30 год тротуари миють. Спочатку миють плином, а потім змивають його водою, для того, щоб хідники були максимально очищені після зимового періоду.

У понеділок мили тротуари на пр. Свободи, мили догори на вул. Коперника, вул. Дорошенка. Якщо говорити про інші райони, то роботи з миття доріг ведуться у Франківському, Личаківському, Сихівському районах. Хочемо, щоб миття тротуарів і доріг було постійно у весняний і літній період часу. Миття вулиць і тротуарів у Галицькому районі так і плануємо проводити постійно. По інших районах буде розробленого графік миття до літа і в літній період часу», - розповіла Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

За її словами, управління інженерного господарства зараз пропрацьовує варіанти можливості заміни посипання доріг в зимовий період реагентами замість піскосуміші.

«Власне зараз управління інженерного господарства нашого департаменту працює над тим, щоб змінити методику прибирання доріг у зимовий період часу. Адже багато піскосуміші ми використовуємо протягом зимового періоду, щоб дороги були проїзні, щоб хідники були безпечні для проходу мешканців. Та приходить весна і необхідно чистити дощоприймачі, прибордюрну частину, прибирати хідники, також є питання з газонами, на які скидають сніг і пісок залишається. Тому ми розглядаємо варіант можливості використання реагентів замість піскосуміші», - додала Ірина Маруняк.