Львівські школи готуються до початку навчального року

  • 20.08.2008, 03:00
  • 1633
  • Андрій Яремко
Цього року у Львові ремонтні роботи проводилися у 115 навчальних закладах на загальну суму 45 млн. 89 тис.500 грн. Зокрема проводилися такі роботи: ремонт трьох басейнів, реконструкція та капітальний ремонт приміщень у 43 навчальних закладах, капітальний ремонт системи опалення у 10 навчальних закладах, ремонт фасаду у 2 навчальних закладах, капітальний ремонт покрівлі у 20 закладах та заміна вікон у 9 навчальних закладах. Станом на сьогодні роботи завершені на 14 об’єктах і це становить 30,4 % від загальної кількості. Ремонтні роботи на стадії завершення на 35 обєктах (44, 3 %), ремонтні роботи, які проводяться, але з порушенням графіку – 20 обєктів (25, 3 %).

Як повідомили в управлінні освіти, цього року добре були забезпечені школи підручниками. Швидкими темпами постачають підручники для 8-х класів, які навчатимуться за новими програмами. Управління освіти цього року завершить комп’ютеризацію навчальних закладів. На це 3 млн. 850 тис. 200 грн закладено в бюджеті. По одному комп’ютеру отримають дитячі навчальні заклади. Також школам придбають 90 мультимедійних проектів, 350 тис. піде на облаштування кабінетів хімії, фізики, біології. Вперше цього року в місті було виділено 200 тис. з міського бюджету на закупівлю художньої літератури для шкільних бібліотек. До 1 вересня книжки поступлять у бібліотеки.

Цього року продовжується процес переходу на 12-річний цикл навчання і нового навчального року за новими програмами працюватиме 8 класи загальноосвітніх шкіл. Учні 8-9 класів цього річ мають визначитися з профільною підготовкою. Міністерство освіти пропонує цього року введення у навчальну програму курсу «Основи споживчих знань», як факультативу. Цей предмет передбачає поглиблене вивчення економічних знань.

«Управління освіти міста робить перший крок до інноваційного підходу до навчання у 5-х класах. Діти з початкової школи переходять у старшу школу. Важко дитині 5-го класу почати працювати з багатьма вчителями. Ми в кожному районі Львова в одній школі будемо практикувати, щоб для п’ятикласників було менше вчителів. Наприклад, вчитель української мови та літератури може вести години історії, основ здоров’я, зарубіжну літературу, інший вчитель буде вести математику. Для реалізації цього нового проекту були проведені семінари у співпраці з колегами з Торонто для львівських педагогів», - повідомила начальник управління освіти Львівської міської ради Надія Оксенчук.

Вже третій рік поспіль у Львові пройде акція «Подаруй школі книжку». Освітяни закликають дітей замість квітів 1 вересня приходити до школи з книжкою.