Андрій Садовий про три основні теми звернень львів’ян — дороги, транспорт та сміття

• 18.02.2019, 18:40
  • Христина Процак
Мер Львова Андрій Садовий розповів про ремонти доріг, які цього року заплановано провести. Андрій Садовий наголосив, що, як тільки дозволятимуть погодні умови, в місті розпочнеться активна ремонтна кампанія. Там, де технологія дозволяє, роботи не припиняють взимку. Наприклад, на вул. Замарстинівській тривають роботи по колектору та мережах. Також мер Львова окреслив плани міста щодо закупівлі нового громадського транспорту цього року. Андрій Садовий зазначив, що невдовзі місто очікує на рішення Європейського банку реконструкції та розвитку щодо фірми, яка будуватиме завод з глибинної переробки сміття в місті.

«Я би хотів, щоб ви побачили, як відбувається ремонт на вул. Замарстинівській. На глибині 6 м повністю прокладаємо новий колектор, підключаємо всі мережі — це надзвичайно складна робота. Але на кінець року ви будете бачити рівну дорогу, з хорошою бруківкою, з новими трамвайними коліями, по яких красиво піде трамвай. Але щоб це відбулось, ми, фактично, не припиняємо роботу взимку.

Є багато нарікань львів’ян на якість доріг. Дороги мають бути рівними. Як тільки будуть нормальні погодні умови, починаємо ремонтну кампанію. Ми маємо цього року дуже багато зробити капітальних ремонтів — вул. Курмановича, вул. Данила Апостола, вул. Шевченка, вул. Б. Хмельницького, вул. Миколайчука, пл. Двірцева, вул. Хуторівка — це дуже великий об’єм робіт. Починаємо пл. Двірцеву вже з березня", — розповів Андрій Садовий про плани міста щодо ремонтів доріг цьогоріч.

Також мер наголосив на тому, що місто активно працює в напрямку оновлення громадського транспорту. Цього року планується закупівля 50 тролейбусів, 10 трамваїв та 100 нових автобусів.

«А тепер про транспорт. Отаких маршруток (мова про автобуси „Богдан“ чи „Атаман“, — ред.) у Львові взагалі не має бути. Що для цього потрібно — щоб ми мали повністю у власності міста весь комунальний транспорт хорошої якості. Торік ми придбали 150 автобусів, цьогоріч маємо купити ще 100. Це є новий якісний автобус, який ми придбали торік (мова про автобуси „Електрон“, — ред.). Таких ще 100 має бути куплено цього року. Також маємо купити 50 тролейбусів і 10 трамваїв», — розповів Андрій Садовий, мер Львова.

Місто очікує фінального рішення ЄБРР щодо компанії, яка буде будувати завод з поводження з ТПВ, вже на початку весни.

«Коротко про сміття. Ділянка є, документація готова. Європейський банк реконструкції та розвитку провів наступний етап тендеру — з 12-ти компаній залишилось 5. Ми очікуємо весною фінальне рішення щодо назви компанії, яка почне будувати завод. Це буде один з перших заводів в Україні. Чи є протидія? Звичайно є. чиновники Президента пробують вставляти палки в колеса. Не звертаємо на це увагу — йдемо вперед. Завод буде», — пояснив Андрій Садовий.