Львівська мерія готова придбати земельну ділянку для облаштування регіонального полігону для міст Львівської області

  • 11.06.2020, 16:16
  • 677
  • Пресслужба ЛМР
Львів за комплексне вирішення питання поводження з відходами. Як наголошує Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань безпеки, оскільки навіть після сортування і переробки залишається відсоток сміття, який потребує захоронення, питання облаштування полігону залишиться актуальним завжди. Тому впродовж останніх років Львівська мерія постійно звертається до усіх відповідних інстанцій щодо виділення земельної ділянки для будівництва полігону. Оскільки питання досі залишається невирішеним, місто готове придбати земельну ділянку для облаштування регіонального полігону для Львова і міст Львівської області. Львів бере на себе всі фінансові затрати на проектування, будівництво і експлуатацію полігону, та розгляне можливість надання субвенцій органу місцевого самоврядування, на території якого буде полігон.

«Протягом 4 років маємо тривале листування — звернення до президентів, прем'єрів, маємо рішення комісії ТЕБ і НС ще від 2017 року про виділення обласною адміністрацією земельної ділянки для облаштування полігону для Львова. Однак земельної ділянки нам не виділили. Натомість невирішення комплексно питання поводження з ТПВ із застосування сучасних підходів і у відповідності до сучасного стану, призводить до того, що проблеми зі захороненням сміття зростають не лише у Львові, але й у містах області.

З огляду на це, ще у квітні 2019 року мери 8 міст підписали Меморандум про спільні дії у вирішенні питання поводження з відходами шляхом будівництва регіонального полігону. Будівництво регіонального полігону передбачає Національна і обласна стратегії поводження з відходами. Однак і тут наші вже спільні звернення залишилися без очікуваного результату.

Тому, розуміючи наскільки критичним є питання облаштування нового полігону, і його вирішення має бути негайним, ми готові придбати земельну ділянку для будівництва регіонального полігону. На цей полігон зможуть вивозити сміття усі міста, які підписали з нами Меморандум, а також ті міста, які готові будуть долучитися до спільної роботи.

Ми готові придбати ділянку за ринковою ціною. Також у пакеті придбання буде розглядатися питання щодо суттєвих субвенцій відповідному органу місцевого самоврядування або територіальної громади, які підуть на розвиток інфраструктури та соціальні об'єкти. Відзначу, що Львів візьме на себе усі витрати по проектуванню, будівництву та належній експлуатації полігону.

Принциповий момент, про який завжди наголошую, — полігон не може бути розташований у межах міста.

Тому вкотре закликаємо всіх об'єднатися і разом вирішити це питання, перейти від паперових стратегій до реальних справ", — повідомив Сергій Бабак.

За його словами, крім загального оголошення про намір придбати земельну ділянку, є підготовлені листи всім головам сільських та міських рад, а також головам районних адміністрацій, щодо донесення цієї інформацію на відповідних територіях.

«І крім того, у нас є пропозиція до посадових осіб, на території яких є старі полігони. Зазвичай такі полігони не відповідають нормам ДБНів і потребують рекультивації. Так от, ми готові взяти в оперативне управління такий полігон, спільно його використовувати, і за кошти міста провести рекультивацію і зробити його дієвим і сучасним. І внаслідок проведеної рекультивації будуть зняті всі негативні впливи на навколишнє середовище», — додав посадовець.

Нагадаємо, 12 квітня 2019 року міста Львівської області об'єдналися з метою комплексного вирішення питання поводження з ТПВ. Задля створення сучасної системи поводження з відходами, яка б відповідала вимогам Національної стратегії поводження з ТПВ, та облаштування регіонального полігону для захоронення відходів, Львівська, Бориславська, Дрогобицька, Трускавецька, Пустомитівська, Східницька, Новороздільська та Городоцька міські ради підписали Меморандум про співпрацю.