«Слідчі дії з пошуку порушника, що висипав сміття на Рівненщині, тривають, і Львів максимально сприяє у проведенні розслідування», — Сергій Бабак

  • 12.06.2020, 15:19
  • 1249
  • Ганна Пищула
За інформацією Сергія Бабака, заступника міського голови Львова з питань безпеки міста, станом на сьогодні досі тривають слідчі дії з пошуку порушника, який висипав сміття біля одного з сіл на Рівненщині. Львів зі свого боку співпрацює з посадовцями і поліцією Рівненщини — надає усю необхідну інформацію для проведення слідства. Ситуація неоднозначна, позаяк у смітті виявлено і чеки зі Львова, і чеки з Рівного, а також є хімічні елементи, які використовують як добрива на полях чи господарських фермах, що не є характерно для сміття, яке продукує Львів. Отож, слідство триває, а інформація в ЗМІ, що Львів нібито визнав, що виявлене сміття є зі Львова, — неправдива.

«Як тільки з’явилася інформація, що біля села на Рівненщині виявлено сміття, яке може бути зі Львова, я зразу ж переговорив з сільським головою цього села, щоб зрозуміти, яка ситуація. У цей же день ми підготували клопотання від Львівської міської ради до керівника ГУ НП Рівненської області з проханням провести розслідування і знайти порушника. У листі ми наголосили, що зі свого боку готові надати всі необхідні документи для проведення слідства, і максимально сприяти в його проведенні.

Також я мав розмову із заступником головою Демидівської райадміністрації. Ми домовилися про спільні дії у пошуку порушника, зокрема обмін інформацією. Ми спільно зацікавлені, щоб знайти винуватця і його покарати.

Також я дав доручення керівнику департаменту з питань поводження з ТПВ, і ще кільком фахівцям, оперативно виїхати на місце для розуміння ситуації.

Ситуація неоднозначна. Сміття було викинене за 50 м до полігону. Інформація, яку нам надали, — це те, що начебто мешканці бачили вночі дві машини МАN. Відповідно за цими показниками пробуємо пробити всі машини наших перевізників. Чекаємо, в першу чергу, від Рівненської поліції даних по відеокамерах, щоб визначити номери і чітко зрозуміти, хто ж це був.

Найголовніше, що сміття, яке було виявлено, не свіже — воно було спресоване і почало бродити. Тобто від 2 до 4 тижнів це сміття вже десь лежало. Так, там були виявлені чеки з міста Львова, але, поруч з тим, були чеки і з міста Рівне. Мало того, у смітті були хімічні елементи, які застосовуються як добрива на полях або фермерських господарствах. А це не притаманно для сміття, яке продукується у Львові.

Тобто питань досить багато. Однак ми спільними зусиллями — рівненські посадовці, рівненська поліція, і наші фахівці - спільно узгоджуємо дії, обмінюємося інформацією для пошуку порушника. Розслідування триває, тому будь-яка інформація, яка з’являється у ЗМІ, що Львів нібито визнав, що на Рівненщині виявлено львівське сміття, — неправдива.

Зі свого боку, ми, як велике місто, надали фінансову допомогу рівненському селу, біля якого виявлено сміття, і допомогли зачистити це сміття і перевезти його на полігон", — розповів Сергій Бабак.

Окремо посадовець також наголосив на розповсюдженні неправдивої інформації, що у смітті були пробірки від тестів на COVID-19. Насправді це були звичайні медичні тубуси, і на сьогодні жодного експертного підтвердження, що це були саме аналізи на COVID немає.